Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez normális aranyhörcsögnél?

Ez normális aranyhörcsögnél?

Figyelt kérdés
Van egy aranyhörcsögöm és a fején és a hátán kopik a szőre néha nyávogó hangokat ad ki mikor levegöt vesz és olyan mintha csipás lenne a szeme.

2012. ápr. 14. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
nem normális, tuti beteg szegény. Vidd el dokihoz, főleg ha légzési nehézségei vannak.
2012. ápr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem folyamatosan "nyüszög" csak amikor alszik és akkor sem mindig.
2012. ápr. 14. 13:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Dehát a szőre is hullik. Az enyémek nem nyüszögtek. Figyelj nem vagyok profi höri tartó, de a csipás szem nem jó jel. Önmagába, ha csak néha kicsit csipás, nem baj, de ha folyamatosan könnyes/ csipás a szeme az kifejezetten rossz. Az hogy álmába nyüszög nem biztos hogy baj, de a szőre nem kopik ki ha egészséges ez biztos. Nekem két aranyhörim volt, és mindíg ugyanolyan volt a bundájuk, nem kopott. Mondjuk lehet vedlik, de nem hiszem. Szerintem mindenképp jobb megmutatni orvosnak. Ha semmi baja nincs, lehet hogy pénzt se kér érte. Az én állatorvosomnál csak a gyógyszerért kell fizetni a vizsgálatért nem.
2012. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szőrkopás attól is lehet, hogy az évszak változások miatt, változhat a színűk, vagy pedig azért mert öregszik, akkor is természetes ez.

Alvás közben ha ad ki hangokat az teljesen normális, az enyémek is szoktak.

A szem csipásodás ha nem feltűnő és nem egyfolytában olyan, akkor még az is normális lehet, de ha folyamatosan csipás az már nem jó jel.

2012. ápr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, de egyszerre három olyan tünet, ami eddig gondolom nem jelentkezett szerintem más adhat okot aggodalomra:)
2012. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elég öreg már szegény :(. A szemét múlthéten vettem észre eddig még nem volt ilyen.
2012. ápr. 14. 19:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Vidd el orvoshoz.

Az enyémnek is hullott a szőre de a doki adott vitamint.

2012. jún. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!