Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalachoz értők, tartók...

Tengerimalachoz értők, tartók segitetek?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy kis hosszú szőrű malacot. Még fél nagyon,mennyi idő kb,amikor kivehetem? Mennyi ideig ne zavarjam? Az önitatóból fog tudni inni,vagy ha már nem fél ennyire,akkor felfedezi? Vagy nekem kell valahogy rászoktatni? Ja,a boltos,akitől vettem azt mondta,hogy jobb egyedül tartani,mert a szőrét szereti tépkedni a többi malac. Ez igaz? Én akartam mellé egy másikat is,de igymár nem tudom...

Ja,a szénát nem eszi,azért,mert még fél? Almát és magot már evett. Házat nem tudtam még venni neki,egy kartondobozt betettem neki átmenetileg,de bele se megy. Inkább kivegyem,nehogy megrágja,vagy maradhat bent,hátha majd belemegy?


2012. ápr. 14. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:

jesszus mit mondott az eladó??!! hogy a többi kitépi szőrét??? NORMÁLIS???!!!

TILOS ŐKET EGYEDÜL TARTANI!!!!

nagyon társigényes állatok egyedül nem érzik jól magukat!

tök mindegy, hogy hosszúszőrű vagy rövid kell nekik társ!!

mindenképpen vegyél mellé még1-et!

fiú vagy lány malacka? mert mindeképpen egyneműeket kellene tartani, ha fiúcska akkor minimum fél év külömbség legyen köztük

mekkora a ketrece?

mik a felszerelések?

a papírházikó átmenetileg jó... ha majd veszel másikat mellé akkor még1 házikót is mert ahány malac annyi ház!! :))

am az elején még félősek előbb csak beszélj hozzá, majd rakd be a kezedet és rakj rá valami finomságot így szoktasd!:)

gemon.hu itt olvasgathatsz!:))

2012. ápr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A doboz maradhat benn! :) Társat mindenképp vegyxél neki, jobban fogja érezni magát, ketten együtt gyorsabban megszoknak! :) Enni és inni is fog amint megszokik :)
2012. ápr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most bekukkantottam hozzá, már mászkál,evett szénát,magot,almát és az itatót is felfedezte,ivott :)))

Kis cuki:) Van egy 100x52 cm-es ketrece,szénarács,önitató,tányérok. Lány malac,(az eladó szerint) Jövő héten nézek mellé még egy malacot,meg 2 házikót. Addig maradhat a doboz? Már megkóstolta :)

Mit vegyek még neki?

2012. ápr. 14. 16:16
 4/10 anonim ***** válasza:

a függőágyat szeretik:)

amúgy igen maradhat a karton

2012. ápr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem tutira kéne menni a nemét illetően, nehogy a nagyon hozzáértő eladó direkt vagy véletlenül átverjen. A szőrtépés vitamin illetve ásványi anyag hiányra utal. Kereskedésben nem szokták elkényeztetni őket. A szőrét átnézted már? Nem vakarózik túl sokat? Ha meglesz az új röfi, aki remélhetőleg vele azonos nemű lesz, akkor semleges területen ismertesd össze őket (szoba, folyosó)sok bújó lehetőséggel. Ha nincs balhé, akkor is kimosott, ecettel fertőtlenített ketrecbe tedd őket. Magok helyett jó volna átállni egy jó minőségű tápra, amely nem tartalmaz szotyit és kukoricát. Ezek nyilván drágább árfekvésűek, de kevés is elég belőlük, egy-két evőkanálnyi naponta, ezért sokáig elegendőek. Én mai nap még békén hagynám, holnap rövid időre vedd ki az öledbe vagy a válladra téve, ha bent van a ketrecben kínáld kézből fincsi falatokkal, és mikor elfogadja próbáld megsimogatni. Előbb utóbb összeköti a két ingert és nem fog stresszelni.
2012. ápr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Még a boltban az eladó befújta élősködők elleni szerrel. Amúgy 1x vakarózott. Fit+Fun eleséget vettem,nincs benne makuka,kukorica nagyon kevés. Ez megfelelő neki?

Ilyen:

[link]

2012. ápr. 14. 17:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán nyerő ez sem, ha már fressnapfban jársz érdemesebb mondjuk Vitakraft Emotion tápot venni, long hair-vagyis hosszúszőrű malackának való tápot venni, vagy amivel én etetek az meg Versele-laga cavia complete.
2012. ápr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a versele laga cavia complete a legjobb
2012. ápr. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A neméről mindenképp meg kell bizonyosodni, nehogy véletlenül ellenkező nemű társat kapjon majd. (Engem már vertek át állatkereskedésben, fiút adtak lány helyett, pedig direkt mondtam, hogy egy idős lány malac mellé viszem, amikor pedig visszavittem kicserélni, vemhes lánykát kaptam...)

Kell neki pár nap, hogy megszokja a helyét. Majd ha már elfogadja a kezedből is a kaját, és hagyja hogy megsimogasd, utána próbálkozz a kivétellel. :)

2012. ápr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nyugi!! Egy-két nap és már meg is foghatod mindent felfedez majd maga körül és tarthatod őket magába!!Fog tudni magától is inni!Ha nem eszi a szénát akkor hagyd még bent nála egy két napig majd fogja enni!Hát ha bent marad a doboz az szétrágja(megeszi)de amúgy bennmaradhat! Én azt ajánlom hogy valami csövet vagy ami kerek és nagy azt rakd be neki abban biztos szeretni fog lenn!!
2012. ápr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!