Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam össze a két...

Hogyan szoktassam össze a két tengerimalacot?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 4 hónapos nőstény tengerimalacom, akihez jövőhéten érkezik társ egy 4 hetes malaclány személyében. Félek, hogy az idősebb malac bántani fogja a kicsit, illetve hogy nem akarja majd a ketrecében - amit kizárólag a saját otthonának tekint - látni.

Hogyan ismertessem őket össze úgy, hogy ne legyen baj?



2012. ápr. 14. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

először semleges helyen kell őket barátkoztatni PL: fürőszoba, rakj abba a szobába nagyon sok bújókát stb.

a ketrecet mosd ki ecetes vízzel, persze az összes tárgyat és a rácsot is...

van 2 házikó a ketrecben?

mwkkora a ketrec?

2012. ápr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Rikimisi ***** válasza:

Szia!Nagyon jó választás,hogy azonos nemű társat hozol mellé!!!!!Jobb lenne ha egy kicsit nagyobb lenne(legalább 6 hónap) a korkülönbség köztük de szerintem így sem lesz gond.Az a fontos,hogy keríts el biztonságosan egy területet(tegyél alájuk pld egy plédet) ami semleges és a meglévő malackád sem érzi ott a saját illatát.Tegyél le nekik bújókat,egy marék szénát,fincsi falatokat...és itt ismertesd őket össze.Ne lepődj meg lesz futkosás,berregés,rámászás,a picinek be kell hódólnia a nagynak.Ha egy-két órát így el vannak nincs fogkoci vagy harapás akkor mehetnek a közös ketrecbe.Legalább 100-as lenne jó kettőnek,de ha 80-as azt egy emelettel megtoldva elfogadható két lánynak.Előtte kicsit rendezd át(ne legyen ismerős a régebbi malackádnak) és töröld át ecetes vizzel de a kellékeket is...és természetesen teljesen friss alom alájuk.Két malackának két házikó kell,hogy legyen mindenkinek saját,etető tálból is jó lenne,hogy ne vitatkozzanak.Nem tudom a picikét honnan hozod,ha biztos jó és megbízható helyről akkor nincs gond de ha kereskedésből vagy nem a legjobb körülményekből akkor mielőtt összeteszed a másikkal érdemes lenne egyből egy hozzájuk értő dokinak megmutatni nehogy valami élősködője legyen amit elkaphat a másik is......gomba,atka,tetű,ilyesmire gondolok.Sajnos sűrűn előfordulhat náluk de szépen kezelni lehet,ha időbe észrevesszük.

Meglátod milyen édesek lesznek együtt,mennyit dumcsiznak(pár napig talán kicsit sokat is de ez rendeződni fog!!!)Sokkal boldogabb lesz a meglévő malackád is.....így mutatkozik meg az igazi természetük.Nekem két-két fiú malackám van két 120-as ketrecbe.

2012. ápr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2012. ápr. 15. 19:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem fogja bántani az idősebb malac :)))

Nálunk pont igy volt, egy 4-5 hónapos lány mellé hoztam egy 6 hetes picit. Semmi gond nem volt, pedig én nem is ismertettem őket,csak beraktam a picit a nagyhoz (tenyésztői javaslatra egyéb okok miatt). Azóta is jól megvannak. Ha meg te összeismerteted őket semleges helyen,biztos,hogy nem lesz baj :)

2012. jún. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!