Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörényem ectópiás...

Vadászgörényem ectópiás uréterét hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

A kis szuszogimnak az a baja, hogy a húgyhólyagja össze van akadva a méhével, ezért a hüvelyén keresztül folyamatosan szivárog a vizelete. Így hoztam el már kicsinek, de azt hittük azért ilyen, mert a többiek "terrorizálták". Később derült ki a baja. Engem személy szerint nem zavar, legfeljebb többet takarítok.

Neki viszont a hátsó lábai között és a farkincája tövében mindig pisis, és fájdalmas hólyagjai is vannak ott.

A hólyagokat eltüntettem higított betadine-nal, de ezt nagyon nem szereti, mert fáj neki (nyüszög, sikítozik, harap, masszívan két emberes feladat)

Törölközőben alszik, mert az jó nedvszívó és így kevésbé nedvesedik a kis bőre/bundája. (A törölközőt 2-3 naponta cserélem, 60 fokon mosom, vasalom is.)

A betadine-on kívül tudtok mást javasolni, amivel lehet kezelni neki a bőrét?

Már több állatorvosnál is voltam vele, még az egyetemen is. Ultrahangon semmi nem látszott, olyan kicsike lény.

Nem tudtak semmit kideríteni, hogy mi baja lehet.

Egy távoli állatorvost kérdezett meg egy barátom, amikor vitte a kutyusát oltani, hogy szerinte ez mi lehet. Ő mondta, hogy biztosan ectópiás uréter. Ezt nem lehet műteni ilyen kis állatnál...

Ezért érdekelne valami kezelés, hogy enyhítsem a panaszait.

Lehet így egyáltalán ivartalanítani? (nemsokára aktuális lesz)



2012. ápr. 14. 21:46
 1/5 lasius ***** válasza:

Huha

ez nem kis probléma.

Ha ivartalanítják akkor egy jó orvos rendbeteheti a dolgokat ott belül.

Keresd meg Bp-en Varga Józsefet [link]

2012. ápr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Az a helyzet, hogy nekem azt mondta sok orvos, akiket felhívtam, hogy Magyarországon nincs meg a technológia egy ilyen műtétre ekkora kis állatkánál. Embernél és kutyánál simán megoldják, de a görénynél ez egy hajszálnál is vékonyabb műtéti felület.

Ha jól emlékszem, Angliában végeznek ilyen műtétet görényeken, ami nem olcsó és ráadásul a túlélési arány sem biztató.

Ezért keresek valami olyat, ami a bőrén enyhíti a tüneteket, lehetőleg fájdalommentesen. Pl kenőcs vagy valami oldat. Akármi.

De meg fogom próbálni az általad ajánlott orvost is! :) Köszi mégegyszer!

2012. ápr. 18. 15:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ivartalanitás után helyre jön,ha a méhet is ki tudják szedni,bemásolok neked egy kis részletet,aminek köze lehet ehhez:"Ha egy szervet kivesznek, az ott maradt szervek próbálják kitölteni az üreget, legyen az hasban mellkasban egyaránt. Így van ez a kismedencében is. A méh helyét is kitölti a hólyag vastagbél, ezért más szögbe kerül a hólyagnyak, így a záróizomzat nem tudja ellátni a feladatát. Kialakul a vizeletcsepegés, ami nagyon gyakori a nők körében.

Az inkontinenciának ezen kívül egy csomó más oka is lehet és nem feltélenül kell hozzá kivenni a méhet vagy bármi más szervet, ez csak 1 ok a sok közül.

Megkérdeztem ezt is a dokitól, h ez göriknél tapasztalták-e? Nem tapasztalták még göriknél, kutyáknál viszont már igen."

Itt arról van szó,hogy ha ki tudják venni a méhet,akkor a húgyhólyagja arrébb "megy" igy talán ez is megoldódik:/

De gondolom lassan ivaros lesz és ivartalanitod,akkor kérd meg az orvost,hogy azért nézze már meg a méhét és kérdezd meg h ki tudja-e venni a méhet vagy ő mit tud ajánlani?

2012. ápr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva lett a kisasszony. A petefészkét vette csak ki a doki. A méhét feleslegesnek tartotta. Még mindig pisis, de már egyre jobban alkalmazkodik hozzá. A bőre is. Visszanőtt a bundája az érintett területre. Határozottan jobban van, és nem érdekli a dolog :)
2012. júl. 3. 11:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Nah ennek örülök:))
2012. júl. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!