Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért büdösek a hörcsögeim?...

Miért büdösek a hörcsögeim? Hol rontom el?

Figyelt kérdés
Volt 1 angórám, egyedül, egy 30 l-es terráriumban, és hetente/5 naponta elég volt forgácsot cserélnem alatta. Most van 2 sima aranyhörim, kanok, ugyanott vannak, ugyanolyan körülmények között, de oltári büdösek, 2 naponta csere van, de így is eléggé érezni őket. Mit csináljak? 2 már ennyire büdös? Mennyi forgácsot rakjak nekik? Egyéb ötlet? Köszönöm!

2012. ápr. 16. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy a pisis almot minden nap kiveszem és mindig friss forgácsot halmozok fel abban a sarokban ahol pisilnek. Nekem 9 aranyhörcsögöm van külön ketrecbe mindegyik, mindegyikre maximálisan odafigyelek, hogy tisztában legyenek, még a házukat is naponta átnézem, a romlandó kajákat naponta kiveszem tőlük, a kakit is igyekszem kiszedni, mert van úgy, hogy szétkenődik és szerintem az se valami higiénikus.


u.i.: Remélem külön ketrecbe tartod a höriket!!

2012. ápr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A pisis sarkot akár reggel és este is takaríthatod. Egyébként lehet, az a baj, érzik egymás szagát és felül akarják írni.
2012. ápr. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első két hozzászólást, ebben lehet valami, hogy érzik egymás szagát.

Eddig még nem is gondoltam rá, hogy külön tartsam őket, mert bár kanok, tesók, és nem bántják egymást, jól elvannak.

Az első válaszolóhoz:Konkrétan mi az oka, hogy mind külön van nálatok?

2012. ápr. 17. 11:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Aranyhörcsögeim vannak és azért vannak külön, mert különben kinyírnák egymást! Ők is tesók! 3 fiú és 5 lány van plusz az anyucival együtt vannak 9-en.

Mindegyik külön ketrecben van. Kb. 3 hetesen választottam el őket az anyjuktól, mert már nem nagyon szoptatta őket, valamint nagyon harciasak voltak már a picik. Egymással már ekkor is verekedtek és sérülést okoztak egymásnak!!

Szóval mire ott tartottunk, hogy elkülönítettem őket az anyucitól, addigra megvettem mindegyiknek a külön otthonát, hogy ne legyen baj!

Aranyhörcsögöket nem szabad együtt tartani, amikor még ezt nem tudtam, akkor jól rá is fáztam, mert 2 lánytesó úgy összeverekedett mindig, hogy komoly sérüléseik voltak és a végén már odáig fajult az egész, hogy az egyik kiharapta a másiknak a szemét is és ömlött belőle a vér, kifolyt a szeme és megvakult rá!!!

Hát ezért tartom külön a hörcsögeimet!!

2012. ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!