Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatot tartanál a...

Milyen kisállatot tartanál a helyemben?

Figyelt kérdés

21 éves egyetemista lány vagyok, szeretnék egy kisállatot, aki szelíd, kezes ,nem túl hangos és szereti ha simogatják, ha kézben tartják. Viszonylag olcsó állatkát keresek .

Hörcsögre, tengerimalacra, valami kis szőrmókra gondoltam.

Mit ajánlasz? Állatkereskedésben vagy háztól jobb venni ? Az adott állatnak szüksége van valamilyen oltásra vagy különös bánásmódra?

Köszönöm a segítséget.



2012. ápr. 17. 18:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyuszi, mert könnyen megszelídül, szereti a simogatást és a játékot. Ha rázza a ketrecet az hangos, de nekem például házi gyártmányú ketrecem van, azt nem tudja rázni:D

A beszerzése drága, mivel kell neki ketrec,itató,etető,szénatartó, de utána már nem drága a fenntartása. Tenyésztőtől, hobbitenyésztől ajánlatos venni,mert a kereskedésekben átvernek, és sokszor alapból beteg nyuszit árulnak. Oltani kell, először kétszer, utána évente egyszer, de semmi különleges bánásmód nem kell neki,csak sok játék és szeretgetés. Viszont órákra ki kell engedni a ketrecből. A tengeri malac kb ugyanilyen.

2012. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Hát először is,mennyi időd van foglalkozni vele?Mennyi helyed van a számára?(pl malacnak,nyuszinak nagy ketrec kell)

Én állatkereskedést nem ajánlanám,(nyuszi esetében főleg nem,nekem nyuszi van,úgyhogy leginkább hozzá értek) inkább vennék a helyedben tenyésztőtől.

2012. ápr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A legelső kérdés, hogy mekkora helyed van a számára? Otthon laksz vagy koliba akarod becsempészni? Volt már korábban kisállatod, vagy ez lenne az első? Erre válaszolj és tovább léphetünk.

Így elsőre, ismeretek nélkül a nyuszit nem ajánlanám, mert a ketrecben tartható kisállatok közül szinte neki kell a legnagyobb hely.

2012. ápr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Tengerimalacot! Most fogok kapni egyet, és szerintem nagyon édes. :D
2012. ápr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Tengeriből is kettő kell.(:
2012. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat . Albérletben lakom , a szobámban tartanám , amikor haza megyek, vinném magammal a vonaton, úgyhogy ez is kérdés, hogy a ketrecben való 1 órás utat melyik állatka bírná. Tengerimalacom volt, nagyon szerettem, de 2 éves korában elpusztult. Kutyáink (németjuhászok ) mindig voltak , de mostmár hiányzik egy lakásban tartható szőrmók is .
2012. ápr. 17. 22:54
 7/19 A kérdező kommentje:
Időm lenne rá, bulizni nem járok, óráim vagy délelőtt vagy délután vannak, de a lakótársam is vigyázna rá , ha kell.
2012. ápr. 17. 23:00
 8/19 anonim ***** válasza:
De mekkora ketrec férne el nálatok? Tudtok fél m2-t felszabadítani neki, vagy mondjuk csak 40x60? Laposan terjeszkedhet a ketrec mérete vagy inkább kisebb alapterületű, de magasabb ketrec férne el?
2012. ápr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Kicsi helye lenne, kb. 60x40 cm-es .

Terrárium vagy ketrec a megfelelőbb ? Még annyit, hogy tengerimalacból tényleg legalább 2 kell? Köszönöm.

2012. ápr. 18. 10:24
 10/19 anonim ***** válasza:
Kettő kell,de ez a hely kicsi nekik.
2012. ápr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!