Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a tapasztalatotok a dzsungá...

Mi a tapasztalatotok a dzsungáriai törpehörcsögről?

Figyelt kérdés
Hörcsögöt szeretnénk venni. És nekem olyan kéne amit lehet simogatni. Nagyon büdös, hangos? segitsetek

2012. ápr. 20. 14:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! már évek óta tenyésztek dzsungáriai törpehörcsögöt, szóval van némi tapasztalatom. Ha a megvásárlást követő héten sokat foglalkozol vele, nagyon kézhez lesz szokva, és nagyon szelíd lesz (simogatni is tudod majd). Ha megfelelő időközönként takarítod, nem büdös, szerintem kimondottan jó illatuk van. :) Egyedül nem hangos, csak akkor csipog, ha ketten vannak. Ami egyedül zaj, az az, amikor fut a forgácsban, vagy amikor a mókuskereket hajtja.

Ezek kellenek egy hörcsögtartónak:

- terrárium: Legalább 25-30 cm magas és minél szélesebb!

- mókuskerék: Kb. 10-12 cm átmérőjű, hogy meglegyen a napi mozgásigénye (km).

- WC papír guriga: Hogy tudjon mit rágcsálni, miből fészket csinálni és miben aludni. Szeretik, ha több van összerakva egymásba, mert akkor olyan, mint egy alagút és egy csomót rohangásznak benne.

- fogkoptató kő vagy kérges faágak: Hogy tudja a gurigán kívül valamin koptatni a fogát.

- tányér: Hogy ne legyen szanaszét a kaja. Bár néhány hörcsög kiszedi belőle a kaját, szóval ezt nem muszáj.

- kerámiaházikó: Hogy tudjon mibe aludni, hiszen, ha több kuckója van, jobban fogja érezni magát.

- itató: Hiába látod azt számos weboldalon, hogy nem kell nekik itató, mert nem isznak. Ez mind nem igaz, hiszem, ha nem kapnak elég lédús gyümölcsöt és zöldséget, igenis kell nekik víz. Ezt célszerű úgy rakni a terráriumba, hogy egy elgörbített végű dróttal akasztod a terrárium falára.

- 3-4 cm forgács: Mert a hörik imádnak a forgácsban kaparászni, és néha benne is alszanak. Ha a forgácsot hideg helyen tároljuk, takarítás előtt egy-két órával be kell hozni a meleg szobába, mert a hideg forgácsban könnyen felfázhatnak és elpusztulhatnak a hörik.

- száraz kenyér: Ezzel is a fogukat koptatják, és imádják, DE csak olyat szabad adni nekik, amin nincs papír és penész sem!

A terráriumom mérete, amiben az én 2 hörim van:

- magasság: 30 cm

- oldalai: 40 cm x 60 cm

Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye.

Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.

A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a terráriumba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, körte, krumpli), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!

Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.

Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok.

Sajtból csak akkora darabolt kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!

Az én terráriumomat kb. havonta takarítom, de az alján úgyis látszik, hogy mennyire koszos.

Igaz, hogy rengeteg helyen írják, hogy hetente kell, de ha nem koszos, felesleges.

Írj, ha kérdésed van! :D

2012. ápr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!