Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kell be indítani egy...

Hogyan kell be indítani egy toy nyuszi tenyésztést?

Figyelt kérdés
Tudom,kell hozzá több nyúl meg minden...de kell adózni utánna????

2012. ápr. 25. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Olyan,hogy toy nyuszi nem létezik.
2012. ápr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De igenis létezik,menj be egy kisállatkereskedésbe!Ott ahol én lakok igenis van toy nyuszi!
2012. ápr. 25. 15:24
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem,nem létezik.Olyan,hogy toy fajta nincs...

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__2893079-h..

2012. ápr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
de tényleg egy csomó nyúlra azt mondják hogy toy nyuszi. extra mini holland toy nyuszi (nekem ez van :D ) vagyis ez volt kiírva a ketrecére a boltban. De bementem egy másikba ahol extra mini TOY nyuszi néven ilyen kis bundás cukiságokat árultak, olyasmiket mint a duplagénes oroszlánfejű, voltam egy harmadikba is, ott volt egy elég fura nyuszika rengeteg szőrrel, és nagy szemekkel, megkérdeztem milyen fajta, a csaj azt mondta hogy TOY nyuszi.
2012. ápr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne higyj el mindent,amit kereskedésben látsz/olvasol...
2012. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Interneten is olvastam de mind1 akkor majd megkérdezem máshol hogy hogy kell állatokat tenyészteni hogy kell-e utána adót fizetni és köszönöm annak aki kiállt amellett hogy van toy nyuszi
2012. ápr. 25. 15:48
 7/13 anonim ***** válasza:
xd,rendben,nem rossz szándékból írtam,de sok TOY nyuszi tenyésztéshez.
2012. ápr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*szerencsét
2012. ápr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nos, tenyésztésnek hívják azt, aki fajtatiszta, származási lappal rendelkező azonos fajtájú nyulakat párosít azért, hogy szebbet, jobbat, egyedibbet, stb. "alkosson".

Olyan fajta, hogy TOY nem létezik, ezért nem fogsz kapni származási lapot sem TOY fajtára kiállítva, innentől max. szaporítani tudsz.

Így érthető volt? Tehát újra, ez a fajta nyúl nem létezik, nincs bejegyezve. Ráragasztják a szaporítók és a kereskedők, hogy minél cukibb legyen a neve és még könnyebben eladható.


Egyébként szükség van egy kennelnévhez, x db nyuszira, az élelmezésükre x Ft, valamint terület is kell, pénzre az oltások árára (1 oltással kell átadnod őket), származási lapot ki kell váltanod (amihez egyéb iratok kellenek, amiket én nem tudok sajnos, csak kutyák esetében). Adóznod pedig akkor kell utána, ha nyereség keletkezik az eladott almok után.

2012. ápr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam hogy van TOY nyuszi, csak azt hogy kisállatkereskedésben szinte minden nyuszit toy nyuszinak hívnak, de mint írtam is teljesen különbözőeket. Ez nem egy fajta név.
2012. ápr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!