Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor fürdethetem meg először...

Mikor fürdethetem meg először a tengerimalacot?

Figyelt kérdés
2-3 hete van nálam egy fiatal tmalac. Jó lenne hamarosan megfürdetni,valamilyen élősködők elleni samponban,mert sokat vakarózik. Még félős,de ölben el van. Mikor fürdessem meg először?
2012. ápr. 29. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló -.-

Szerintem már megfürdetheted. Jó az idő, de azért vigyázni kell, hogy ne fázzon meg. Nem hiszem, hogy tetszeni fog neki, de ha már tényleg vakarózik, szükséges lenne. Esetleg lekenyerezheted egy kis finomsággal :)

2012. ápr. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! És szerinted hogy fog viselkedni? Nem ugrik ki a kezemből? Ettől félek...A mosdókagylóban gondoltam a műveletet. Tudsz adni instrukciókat,hogy hogy csináljam? :)
2012. ápr. 29. 16:42
 3/3 anonim ***** válasza:

De bizony szökni fog :) Főleg az első alkalmaknál, de később is kiugorhat, ha megijed. Ezt persze neked meg kell akadályozni. Végig legyen rajta a kezed, simogasd, beszélj hozzá stb. hogy egy kicsit megnyugodjon. Neki is szokatlan a helyzet.

Fürdetés előtt öltözz át, te is elég vizes leszel :) Ha hosszúszőrű a tengerimalacod, akkor előtte és utána is fésüld át, hogy ne gubancolódjon össze a szőre. Bedugózott mosdókagylóba vagy lavórba kell langyos, picit meleg vizet engedni úgy, hogy a malac feje ne érjen bele. Azután tedd bele a malit. (Több helyen azt hallottam, hogy belebogyózhat a vízbe, ha megijed, de én nem tapasztaltam.) Óvatosan dörzsöld be cicasamponnal, vagy vannak már tengerimalac samponok is, azt is lehet nyugodtan használni. (a lényeg, hogy ne emberivel.) Locsolgass rá picit vizet, de vigyázz, hogy ne menjen szembe, szájba, fülbe se víz, se sampon, se hab! A fejénél használj inkább vizezett törölközőt. A hasát se felejtsd el besamponozni. Azután nyisd ki a csapot, és jó alaposan mosd le szegény rémült állatot, ne maradjon a bundájában hab! Csavard egy száraz törölközőbe, dörzsölgesd át óvatosan. Száríthatsz rajta alacsony fokra állított hajszárítóval is, bár ez hangos, első fürdetésnél annyira nem ajánlom. Csak ha teljesen száraz, akkor lehet megdicsérni, simogatni, jutalmat adni neki.

2012. ápr. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!