Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem nő a szőre?

Miért nem nő a szőre?

Figyelt kérdés

Afrikai sokcsecsű egereket tartok. Két nőstény és egy hím van. A második alom pici május elsején született és most már több, mint egy hónaposak, de alig nő a szőrük. Nagyon félek, hogy valami betegségük van. Mit kell ilyenkor tennem? Van erre valami gyógyszer, vagy vitamin, amit nekik adhatnék? Mellékelek egy képet is, link formájában.


[link]



2012. máj. 3. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hú nem néz ki jól...szülőknél nincs jele atkásodásnak vagy más problémának?
2012. máj. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Milyen jelei vannak az atkásodásnak? Kezdő kisállattartó vagyok, mit keressek?
2012. máj. 3. 12:16
 3/12 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam és azt írják, hogy ha atkásodásról van szó, akkor az állatka bőre sebes. Átnéztem mindkét nőstényt és nem sebes egyikük sem. Úgyhogy szerintem nem atkásodás és a bőrükön sem látok semmilyen elváltozást, úgyhogy szerintem gomás megbetegedésről sem beszélhetünk. :S Elég tanácstalan vagyok...
2012. máj. 3. 12:28
 4/12 anonim ***** válasza:

állatorvos...nem normális az ahogy kinéz....

lehet a táplálkozási okokra visszavezethető szőrhullás előidézheti például az eleség túlzottan magas zsírtartalma - például napraforgó és más olajos magvak etetésekor. Azt nem tudom hogy ilyen kicsiknél ez mennyire feltűnő ....

Előfordulhat, hogy egy csoporttársa - általában a domináns egyed - rágcsálja a szőrét. Az ilyen "túlzott gondoskodás" az állatok rosthiányos táplálkozását tükrözheti....

A gombás betegségnél a bőrön nem okvetlenül jelenik meg pír vagy seb...de az kerek foltokban hullik...

az atka és egyéb élősködők esetén sokat viszket nekik szóval az észrevehető (ettől lesznek sokszor sebesek és nem azzal kezdődik)

Vitamin hiány is lehet....

hmmm igazából nem tudom én személy szerint nem láttam még ilyet ( de ilyen egereim sem voltak még, csak sima házi...törpehörcsög tenyészetem volt,és van degum tengerimalacom, és foltos egereim))nem hiszem hogy természetes lenne....a rágcsálóknak általában egyszerre nő a szőrük...

2012. máj. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tervezem, hogy elviszem őket dokihoz. Viszont a dominálást én nem tartom valószínűnek, mert abból az alomból mind a négy kicsinek így nő a szőre. Azonban a nálunk két héttel fiatalabbaknak is már dúsabb a szőrük. Nagyon köszönöm a válaszokat. Szerintem a táplálkozásuk sem vitaminhiányos, mert minden nap kapnak valamilyen friss zöldséget (répa, uborka, saláta) vagy gyümölcsöt (körte, alma). Gabonát esznek általában, meg szárított zöldségeket, de néha kapnak szotyit vagy tökmagot is. A vizüket is cserélem legkevesebb kétnaponta. Nem tudom, hogy mit ronthattam el. De tuti elviszem dokihoz őket, mert ez tényleg nem normális! Köszönöm még egyszer a válaszokat! :)
2012. máj. 3. 13:10
 6/12 Platypus ***** válasza:
Én is hiánybetegségre tippelek. Fehérjét mennyit adsz nekik? Mert a felsorolásodban nem szerepelt semmiféle fehérjeforrás. Szükségük viszont van rá, főleg a vemhes és szoptatós anyának és a fiataloknak.
2012. máj. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Lisztkukacot és csótányt rendszeresen kapnak. Tényleg kifelejtettem :S
2012. máj. 3. 16:24
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérlek ha kiderül írd meg mert tanulhatunk belőle :)
2012. máj. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Jó hírem van! Elkezdett besűrűsödni a picik bundája, aminek rendkívül örülök. Sajnos nem tudom megmondani, mi volt a probléma, mert a jövő héten tudtam volna elvinni őket dokihoz, de most, hogy megelőztek, már feleslegesnek érzem.

Nagyon boldogok és egész nap szaladgálnak. A hasukon és az oldalukon kezdődött, linkelek egy képet is!

Köszönöm még egyszer a válaszokat, hihetetlen érzés volt, hogy így akartatok segíteni! Köszi! ;)


És a kép:

[link]

2012. máj. 6. 11:18
 10/12 anonim ***** válasza:
örülök hogy megoldódott...lehet ők ilyen lustácskák :D
2012. máj. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!