Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörinek...

Dzsungáriai törpehörinek ketrec vagy terrárium?

Figyelt kérdés

Nincs egész 1 hónapja hogy van egy fiú és egy lány hörink. (régebben is voltak) . Most ketrecben laknak, nem túl nagy a ketrec. ilyen: [link]

A forgács mindig kiszóródik az asztalomra, és mindig söpörgetni kell. Valamiért átszeretnék váltani inkább terráriumra. Nektek mi a véleményetek és tapasztalataitok a TERRÁRIUMról? :) ill. melyiket tartjátok jobbnak?



2012. máj. 3. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

amiben tartod az olyan nekik mint ha egy 1nm-es szobába zárnának téged, minimum 80cm hosszú és 40cm szélesnek kell lennie függetlenül attól, hogy terrárium vagy ketrec

amúgy szerintem a terrárium jobb

2012. máj. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem 2 hörim van egyik ketrecbe másik terrába sztm mind2 jó de amelyik ketrecbe van annak sokkal nagyobb mint ez, remélem nem ketten vannak benne mert ez még egy db-nak is kicsi
2012. máj. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én jobban pártolom a terráriumot, mert a ketrec olyan, mint egy börtön. A terrárium legyen minimum 60 cm x 80 cm széles és 30 cm magas.
2012. máj. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kicsi még 1 hörinek is.

Vegyél 2 ilyen ketrecet mindkettőnek külön-külön:

[link]


Ennek elfogadható a mérete 1 höri számára és ebből a forgács garantáltan nem fog kiszóródni és a höri se tud kimászni mint pl. egy terráriumból.

Nálunk ez nagyon bevált!!


Üdv.: 9 aranyhörcsög gazdija

2012. máj. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
utsó sztm amit linkeltél abba bőven elférne két hörcsög is (törpe)
2012. máj. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
utolsó nem nem férne el 2!
2012. máj. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Emlőst terráriumba nem tennék.

Egyrészt nemigen látnak ám ki az üvegből, a ketrecen meg átlátnak, és ami főleg fontos: hallanak minden irányból. Ráadásul a legtöbb olcsó terrárium/akvárium nem nyitható oldalt, és csak fülölről tudod megfogni, ami nem igazán ideális egy olyan kisállatnak, amire eredetileg minden vadászik, és az a minden fölülről kapja el.


Hiába börtönszerűnek tűnhet, sokkal jobban lehet vele kapcsolatot teremteni ketrecen át. Ráadásul összegabalyodott ágak a természetben is vannak, üvegfelület viszont nincs.

2012. máj. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De minek vegyek mindegyiknek külön-külön? amit linkeltél, az meg tiszta műanyag felül. az nem olyan mint a börtön?! akkor már jobb a ketrec. de műanyagot nem vennék.. :) (aminek a teteje tiszta műanyag)
2012. máj. 4. 18:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem műanyag felül, hanem rácsos.

És oldalt műanyag, ezáltal nem tud kiszóródni a forgács és nem tud belőle kimászni se, mivel a teteje rácsos és lezárható. És még emelet is van benne.


Egy terrárium semmi esetre sem jó. Ott nem tud mászni a höri, meg ki is mászhat belőle. Ha egy terráriumot lefedünk az nem tud rendesen szellőzni se és takarítani is nehezebb mert az üveg az nehéz, nem úgy mint egy műanyag.

Én csak a saját tapasztalatomat írtam le. 3 hörcsögömnek ilyen otthona van, amit linkeltem és bevált!

2012. máj. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Olvasgattam a neten kicsit... [link] Az itt leírtak alapján a terrárium jobban tetszik, de elmegyünk állatkereskedésbe, és megnézzük mik vannak, vagy mit tanácsolnak.
2012. máj. 4. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!