Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kis állatod van?

Milyen kis állatod van?

Figyelt kérdés
lécci írjátok le róla minél több tudnivalót:)
2012. máj. 7. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

pl voltak egereim, de már nincsenek.


Volt egy kb 50 litere akvárium, kaptam 4 egeret ajándékba. Volt benne kis ház, etetem őket hörcsögkajával, meg mág nápolyit is kaptak, szárazkenyeret, húst is, mindent megettek.


Elkezdtek szeporodni és 2 hónap mulva lett benne 30 egér. Szétrágták az akvárium tetejét, aminek a közepén volt egy szellőző rács. Amikor jöttem haza, 5 kisegér ott röhögött szembe velem a polcon. Gondolhatod mennyire megilyedtem, mert nem nem tudom megfogni őket, az elég nagy gond lett volna.


De fogtam egy kisebb hal hálót és elkezdtem egy vödörbe bedobálni őket. Mindet megfogtam egyenként. Aztán beraktam egy kartondobozba az összeset és levittem az állatoshoz eladni, még épp időben, zárás előtt.


Az volt a szerencsém, hogy bevették, mert különben itthon nem tudtam volna hova tenni őket, így hogy az akváriumom teteje szét volt rágva.

2012. máj. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
bocsi a helyesírási hibákért, gyorsan írtam.
2012. máj. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi a választ:)

nagyon nehéz volt elkapni őket?XD

2012. máj. 7. 20:02
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt már tengeri malacom, zebrapintyem és dzsungáriai törpehörcsögöm is.

Jelenleg is ezeket a höriket tenyésztem.


Tudnivalók:

Ezek kellenek egy hörcsögtartónak:

- terrárium: Legalább 25-30 cm magas és minél szélesebb!

- mókuskerék: Kb. 10-12 cm átmérőjű, hogy meglegyen a napi mozgásigénye (km).

- WC papír guriga: Hogy tudjon mit rágcsálni, miből fészket csinálni és miben aludni. Szeretik, ha több van összerakva egymásba, mert akkor olyan, mint egy alagút és egy csomót rohangásznak benne.

- fogkoptató kő vagy kérges faágak: Hogy tudja a gurigán kívül valamin koptatni a fogát.

- tányér: Hogy ne legyen szanaszét a kaja. Bár néhány hörcsög kiszedi belőle a kaját, szóval ezt nem muszáj.

- kerámiaházikó: Hogy tudjon mibe aludni, hiszen, ha több kuckója van, jobban fogja érezni magát.

- itató: Hiába látod azt számos weboldalon, hogy nem kell nekik itató, mert nem isznak. Ez mind nem igaz, hiszem, ha nem kapnak elég lédús gyümölcsöt és zöldséget, igenis kell nekik víz. Ezt célszerű úgy rakni a terráriumba, hogy egy elgörbített végű dróttal akasztod a terrárium falára.

- 3-4 cm forgács: Mert a hörik imádnak a forgácsban kaparászni, és néha benne is alszanak. Ha a forgácsot hideg helyen tároljuk, takarítás előtt egy-két órával be kell hozni a meleg szobába, mert a hideg forgácsban könnyen felfázhatnak és elpusztulhatnak a hörik.

- száraz kenyér: Ezzel is a fogukat koptatják, és imádják, DE csak olyat szabad adni nekik, amin nincs papír és penész sem!

Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye.

Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.

A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a terráriumba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, körte, krumpli), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!

Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.

Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok.

Sajtból csak akkora darabolt kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!

Az én terráriumomat kb. havonta takarítom, de az alján úgyis látszik, hogy mennyire koszos.

Igaz, hogy rengeteg helyen írják, hogy hetente kell, de ha nem koszos, felesleges.


Ha van még esetleg valami kérdésed velük kapcsolatban, írj privit! ;)

2012. máj. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

előző: kukacból heti 5-6-ot kaphatnak

nekem 2 tengerimalaom 1 hörim és 2 patkányom van

2012. máj. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Volt már papagájom, tengerimalacom, hörcsögöm


Akváriumban, és ketrecben éltek. a papagájok nagy kalitban laktak, de sajnos el kellett ajándékozni őket. Most jelenleg négy kutya van, akik házi kedvencek. a többi haszonállat.

2012. máj. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

Jelenleg van 2 hullámos papagájom és 9 szíriai aranyhörcsögöm.


A hörcsögből úgy lett ennyi, hogy az anyucit terhesen sikerült megvennem és lefialt nálam. :)

Na de semmi baj nincs ebből, megtartottam mindet és mindenkinek külön otthona van, mindent megadok nekik maximálisan!

2012. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy macskám, 2 vadászgörényem,70literes akvim halakkal,teknősök és garnélák hable-től:)
2012. máj. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Fiú állatok: -1 zöld hullámos papagáj

-1 nimfa papagáj

halak: -1 narancssárga guppi

-1fehér ballon/gömbmolly

-1pinkdánió

-1 zebradánió



Lány állatok: -1 fekete tengerimalac (a testvéremnek is van 1 lány)

-lehet,hogy lesz 1 lány fekete oroszlánfejű törpenyúl,és házinyúl keverékű 2 hónapos kisnyuszim

-1 kék guppi

-1 narancssárga guppi

-1 dalmata színűgömb/ballonmolly

-1 leopárddánió

-1 pinkdánió

2012. máj. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem van 2 hullámos papagájom, halaim (már amennyi maradt belőlük ,mert valamiért mindig elpusztulnak :( )

és 2 dzsungáriai törpehörcsögöm

de voltak ékszerteknőseim is csak elvittem őket arborétumba mert nagyon nagyra nőttek és kicsi volt a hely

2012. máj. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!