Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS. Felpukkadt a nyuszi?

SOS. Felpukkadt a nyuszi?

Figyelt kérdés

Taáltam egy nyuszit a határba amikor a kutyákat futtattam. Valószínű háznál született, mert nem rohant úgy el mint a vadnyúl. Megfogtam, és észre vettem hogy a hasa hatalmas. A nuniját beköpték a legyek. Otthon lemostam, kukacok még nem keltek ki, csak a peték voltak körülötte.

Mit lehet tenni ha felpukkad a nyuszi? Mit adjak neki? Most csak széna van elé téve, meg víz. Alatta forgács van. Vagy lehet megváltás lenne neki a halál? :-(



2012. máj. 12. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy terhes, ezért ne nagyon emelgesd! A nuniját mégegyszer vizsgáld át,PICIT húzd is szét, adj neki csaovizet, almát magnélkül felszeletezve, (esetleg ha tudod ma) vidd el az ügyeletes állatorvoshoz, és a dokinak minden részletet mesélj el neki, főleg az puncijával történteket!!!
2012. máj. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja és a széna ez a legfontosabb!!!!!!!!!
2012. máj. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szép tőled,hogy próbálsz segíteni.

Tényleg az lenne a legjobb ha mielőbb látná egy orvos.Eszik,iszik egyébként?

2012. máj. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

És mivan ha a hátára fordítom ( pl amikor mostam a hátsó felét ) és olyan hangja volt a pocijának mint amikor a kannában lötyög a víz?

Gyerek nyuszinak tűnik, most akkora mint az én törpe nyuszim. Ilyenkor már vemhes lenne? Meg a hallottam hogy csikar a hasa. :-(


A nunuját szét húztam mosáskor, és úgy mostam ki a csapnál langyi vízzel. Akkor volt a hátára fordítva, szemmel láthatóan élvezte szegény, mert majdnem elaludt az ölembe.

2012. máj. 12. 19:08
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem láttam enni vagy inni, mert most az itatóját akarom kicserélni műanyagról fémre, és ahhoz konzerv dobozt kell szétvágnom meg megcsinálni úgy hogy hogy ne vágja el. Szal még alkotok.
2012. máj. 12. 19:10
 6/12 anonim ***** válasza:
Legelső vagyok: köszönöm szépen, hogy megfogadtad a tanácsom, állat/nyuszimentő vagy!!!! :) XD
2012. máj. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

:-D


Köszi! Ám sajnos nem tudom megtartani, túl sok az állat a szobában. Kecóm sincsen, most a macska szállítóban van, de ez hosszú távra nagyon nem jó.

Ha megmarad akkor valakinek muszáj lesz oda adnom. Tud valaki ilyen kisállatmentőket? Olyan helyre nem adom aki megeszi.

2012. máj. 12. 19:36
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem akarom elkiabálni, de a nyuszi él még. :-D

Sikerült ismerőssel beszélnem aki állatorvos. Elmondta mit kaphat mit nem, meg milyen gyógyszereket. Most pisil, kakil, eszik, és kamillát iszik víz helyett.

2012. máj. 14. 20:31
 9/12 anonim ***** válasza:
Na ennek örülök.:)
2012. máj. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha fel van puffadva, ne adj neki vizet, inkább lédús zöldséget, szénát. A nyuszik fel szoktak puffadni, ha pl. harmatos fűből jól belegelnek. Párom nagypapája ilyenkor megfuttatja a nyulakat. De jó lenne kizárni a vemhességet (ahhoz nincs tanácsom ^^").
2012. máj. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!