Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mire véljem a tengerimalacom...

Mire véljem a tengerimalacom fogcsattogtatását felém?

Figyelt kérdés
Fiatal tengerimalacom van,még nagyon félénk. Elég gyakran kocogtatja,csattogtatja a fogát,miközben engem néz. Ezt most mire véljem? Meg akar harapni? Vagy csak fél? TE malacod csinált már ilyet?
2012. máj. 13. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Itt egy malac-ember hangosszótár:

[link]

Nem hízelgő rád nézve a fogcsattogtatás!

2012. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem hizelgő,de inkább arra lennék kiváncsi,hogy valaki tapasztalt-e hasonlót a saját malacánál és később milyen lett a viszonyuk. Félek,hogy sose fog megszelidülni...
2012. máj. 13. 19:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Mennyire fiatal, mióta van nálad, fiú vagy lány?

Egyedül van?


Biztos, hogy kezesbárány lesz belőle is, mint minden malacból, csak kitartóan kell foglalkozni vele. Beszélj hozzá, vedd ki gyakran (akkor is, ha csattogtatja a fogát), simogasd!


Ha egyedül van, szerezz neki egy társat!

2012. máj. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-4 hónapos, 1 hónapja van nálam, lány. Sajnos még egyedül van,minnél hamarabb akarok mellé társat,csak sajnos tenyésztő nincs a közelben,ezért kénytelen leszek kereskedésből venni, (igaz ő is onnan van),ha kapok megfelelőt. Lehet azért ilyen,mert egyedül van???
2012. máj. 13. 20:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy azért van, de így többet kell vele foglalkozni. Társra szüksége van, jobban lekötik egymást és könnyebben feloldódnak. Legfeljebb veszekednek az elején egy kicsit, amíg el nem döntik, hogy ki a főnök.


Ha valaha akarsz kismalacokat, akkor ne ugyanattól a kereskedőtől vedd, nehogy rokonok legyenek. Ha nem akarsz, akkor vegyél ugyanolyan neműt, vagy ivartalanítottat.

2012. máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ugyanolyan neműt akarok,tehát lányt,nem akarok kismalacot. Akkor vegyek állatkereskedésben még egyet?
2012. máj. 13. 21:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nekem az összes aranyhörcsögöm ezt csinálja amikor közeledek feléjük és kiveszem őket, valamit biztos jelent náluk is, de fogalmam sincs, mit akarnak ezzel "mondani"???
2012. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

szerintem magányos.:|| de ha nem akarsz kismalacokat, akkor lányt vegyél...bár azok meg (először) veszekedni fognak, és cska később békülnke ki egymással. nálunk ez a helyzet. de mindenképp vegyél neki egy társa, mert kül deppis lehet...://

sok sikert. :D

L/14

2012. máj. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező ne kereskedésből vegyél malacot,hanem keress rá a neten és fogadj örökbe egy kidobott malackát!Azzal segitesz egy malacon rögtön és pénzedbe sem kerül.

Én is most hoztam el egy kidobott malit,még ő is nagyon félénk.


A fogcsattogtatásról.

Nekem szuperjófej fiú malacom van,de amikor pl antibiotikum kúrát adtunk neki injekcióval,akkor utána egy ideig csinálta hogy amikor kivettem,akkor mérgesen fújtatott,sziszegett és csattogtatta a fogát amikor beszéltem hozzá!

Aztán ez pár nap-hét múlva elmúlt.

Most hogy elhoztam ezt a lány malacot,most néha csinálja nekem akkor amikor a lánymait simogatom,valszeg féltékeny :).

Ez a fogcsattogtatás ez fenyegető" ne közelíts" jelentéssel bír amúgy.

Keríts neki egy társat és lehet hogy vele jól ki fog jönni.Nem mindegyik malac szokja meg az embert,ez az új befogadott malacom sem szereti ha kiveszem...

2012. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!