Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudnám megszelidíteni...

Hogyan tudnám megszelidíteni a nyulamat?

Figyelt kérdés
Van egy holland törpenyulam 4 hónapos és 1 hete van nálam. Simogatni szokta hagyni magát, fogát is kocogtatja, hogy kifejezze tetszését, volt már hogy a kezemet is nyalogatta, meg a kaját is el szokta fogadni kézből. Megfogni viszont nagyon nem engedi magát akármelyik neten látott módszerrel próbálom illetve néha "morogni" is szokott... Csak én várok túl sok haladást egy hét alatt vagy esetleg kifogtam egy vadabb nyuszit. Ma az ágyat is lepisilte pedig máskor vissza szokott menni a ketrecbe elintézni a dolgát. Ha az számít valamiben, nőstény a nyúl.

2012. máj. 14. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem is pont ez van egyszerűen nem tudom megfogni nem tudom mit rontottam el.Az enyém 1,5 éves holland:)

De ha nálad még csak 1 hete van akkor még meg tudod szelidíteni csak még idő kell hozzá.

2012. máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sok nyuszi nem szereti ha megfogják.Többek közt az enyém se.De engem is nyalogat,szereti a simit stb..A megfogást/emelést viszont nem engedi és nálam 6hetes kora óta van.Most már több mint egy éves.
2012. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
szóval akkor még van remény, hogy jó fej, kedves lesz maximum nem lesz egy "öleb" :D
2012. máj. 14. 20:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Az ágy pisi meg azért volt,mert ott a legerősebb az illatod.Megjelölte.(gondolom én legalábbis,a bakoknál így van,nősténynél is erre gondolnék,de javítson ki valaki ha tévedek,ráadásul már az ivarérés szakaszában van,ilyenkor előfordulnak balesetek és az addig szobatiszta nyúlnál ez felborul és összevissza csinálja)
2012. máj. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És akkor majd később visszaáll a rend is a szobatisztaságban? Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2012. máj. 14. 20:52
 6/11 Sn0wf0x ***** válasza:
A nyulak szerintem alapvetően nem szeretik ha fogdossák, emelik őket, inkább csak megtűrik. Az enyém félig kutyának képzeli magát ennek megfelelően olyan szelíd is, de megfogni azért nem egyszerű :D
2012. máj. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb nyúl utálja, ha megfogják. Szerintem fogadd el őt így. :)
2012. máj. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ma már teljesen olyan volt mintha kicserélték volna. Odajött hogy simizzem, akkor kényelmesen el is feküdt, megállás nélkül kocogtatta a fogait, meg valami zümmögő hangot is adott, meg akárhova mentem mindenhova követett, futottam rohant utánam, aztán mieltt visszaraktam a ketrecbe simogattam picit, akkor megin elkényelmesedett és végül elsőre, mindenféle kapálózás után sikerült megfognom és felvennem :) végre nem karmolta rongyosra a kezem xD remélem most már csak javulni fog a helyzet, nagyon élveztük most együtt ezt a mai napot :))
2012. máj. 15. 22:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó neked..:D
2012. máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, nagyon szerencsés vagy! :))
2012. máj. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!