Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért büdi a nyuszim?

Miért büdi a nyuszim?

Figyelt kérdés

2hete van nálam a bak 7hetes nyuszim.

az 1. egy hétben mikor idekerült nem volt szaga.

de most...felemelem, simizem és olyan kaki-pisi szagú. pedig takaritom a ketrecét, de nem a wcbe pisil és belelép meg odalent is csurom pisis a szőre, ahogy lepisili.

Mit csináljak vele?


2012. máj. 17. 10:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
8%
Hát egy ilyen állat bizony szerintem napi almolást, takarítást igényel. Ahogy naponta történő etetést is. Szerintem fogalmad sincs, mit vállaltál.
2012. máj. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha mellépisil, töröld fel! A wc-be fapelletet használj! Figyelj oda, mivel eteted, mert a hasmenés, vagy a hígabb széklet odaragadhat a bundájukra. Mi ezt a konyhában folyó víznél mostuk le (két emberes meló). Az én nyuszim, sem virágillatú, inkább büdöske, de állítólag nem ez a normális.
2012. máj. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

köszi utolsó.

Igen pelletet és forgácsot használok alomnak. eddig nem volt ilyen szaga

2012. máj. 17. 10:22
 4/17 anonim ***** válasza:
Milyen időközönként takarítod az almot? Nekem két nyuszkóm van, minden nap takarítom az almukat, minden este, és nem büdösek egyáltalán. Nagyon jó illatú a bundájuk, gyönyörű a szőrük, nem büdösek. Egyszer volt hasmenésük, akkor megmostam a feneküket, mert ott össze volt kenve. Ha tisztán tartod az almot, és nincs hasmenése, és rendesen visszaeszi a bélsarát, akkor nem lehet ilyen gondja. Az viszont lehet, hogy túl sokat adsz enni neki, és nem eszi vissza a bélsarát. Akkor szétkeni, és büdös a feneke körül.
2012. máj. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy a másfajta táplálástól kezdett el szagosodni. Nálunk valamelyik táptól - már nem emlékszem, sokat kipróbáltunk - borzasztó büdöset pisilt, meg hát...eregetett. :S Érdemes végigpróbálni a tápokat, mert van, amelyiknek bejön a legolcsóbb, és pl nekünk meg csak a nagyon drágától van jól az emésztése.
2012. máj. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

ááá köszi.

nálunk az a dili h mindehova pisil de a wcbe csak ritkán és beletapicskol :( de azthiszem megyek kicsit lemosdatom alul...

2012. máj. 17. 10:28
 7/17 anonim ***** válasza:
10:26 vagyok. Van segítséged a mosdatáshoz? Mert az egyedül nem fog menni! A nyuszkók nagyon nem szeretik, és nagyon kapálóznak. Egyedül ne kezdj neki, ha még nem csináltad. Én egy pici intim lemosót szoktam használni. 7 és 6 éves nyuszkóim vannak.
2012. máj. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

szia, sik,erült a hátával a mellkasomhoz fogtam és igy langyos vizzel és ronggyal lemostam a tappancsait és alul is. Igen szét volt enki kenődve a lágybélsár :((

Most friss alom van bent neki és nem oda pisil hanem a ketrecbe mindenhova és belelép:((( most mit csináljak??? megőrülök, az első 1hétben nem csinálta ezt...megvan hülyülve?????

2012. máj. 17. 11:06
 9/17 anonim ***** válasza:

Feltörlöd papírzsepivel, és berakod a wc-be a pisis zsepit. A pisit felfogó anyag alá rakd, onnan nem fogja kitúrni, és megenni. Ha megeszi, az ő baja. Te ezerszer is megcsinálod ugyanezt. :) A pisis helyet vízzel, majd ecettel áttörlöd.


Na, ezt az idegtépő szoktatást soha, senki nem mondja el azoknak, akik újonnan akarnak nyuszit! :)

2012. máj. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Bogyókat is dobáld be a nyuszi wc-be, ha kikakil a ketrecbe. Bélsarát ha nem eszi vissza az baj. Szoktattad szépen lassan a zöldségekhez, gyümölcsökhöz?
2012. máj. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!