Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy törpenyuszi...

Mennyibe kerül egy törpenyuszi tartása egy hónapban?

Figyelt kérdés
szeretnék nyuszit.. :)
2012. máj. 17. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

hát ha bentist ketrecet szeretnél az 8000 ft ha kintist akkor biztos csinál valaki szóval először is a ketreccel indulunk


kaja: mi 400 ft-ért vettünk yoyosat nem tudom mennyi idő alatt fogy el de 2 hétig bírja szerintem


víz:csapvíz jó nekik szóval 0 ft :)


alom: faforgács 350 ft de ha keveset raksz alá akkor 1 hónapig kitart mivel csak egy műanyag dobozkába kell rakni ami a nyuszi wc-je így könnyebb takarítani a többi helyre meg csak nagyon nagyon keveset tulajdonképpen a ketrec másik részébe nem is kell



nyuszi: mi lógós fülű kos orrú törpenyuszit vettünk abból alkudtunk 500 ft azaz csak 2500 ft volt így


egyéb: rakhatss be neki egy gyümölcsfa ágat amit rághat ami úgye szerintem 0 ft


széna: a kertben szedj neki boltban 1600 ft egy csomag legalábbis a tescoba ami nagyon drága és csak max 500 ft ér és szárísd ki neki legalább 3 napig szárísd ki mert vizesen nem lehet oda adni vagy felpuffad és elpusztul


a nyúl tartásáról:


-mindennap friss víz

-egy szűk maréknyi táp vagy csak fél maréknyi

-nyuszi wc almozása

-a bogyó nem mindig megy oda tehát ahol van takírítsd fel

-szénát minden nap adj neki pici lehet is előtte

-a legfontosabb hogy mindig amit adsz ne legyen vizes vagy pl frissen szedet széna

-nem kell oltani max szúnyog ellen de az se fontos én nem oltom őket

2012. máj. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Anno kiszámoltam az első fél évben olyan 50eFt-omban volt. A nyuszi ára, a ketrec, felszerelések, kefe (furminátor), ivartalanítás, oltások és az addigi kaja van benne.

Most így, hogy nem beteges és fél évente kapja az oltást (3000Ft), havi szinten a kajája (széna, táp, zöldség-gyümölcs), alom olyan 3-4000Ft-ba kerül. Alomból és szénából a leggazdaságosabb kiszerelést veszem (szénát nyuszi gazditól, aki saját kezűleg kaszálja, pelletet pedig 15 kg-osat a tescoban 1500Ft környékén).

2012. máj. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2012. máj. 17. 17:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Havi szintem nekem is 3-4ezer.

Kezdetben meg 30ezer felett volt,nyuszival együtt.


( dézibéby,szerintem fontos az oltás,halálos betegségektől óvhatod meg vele..)

2012. máj. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most látom én is az oltást. Fontos, mivel az RHD-t te magad is hazaviheted akár, ill. a szúnyogok a panelba is bemennek, igen veszélyes a nyuszikra nézve!
2012. máj. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Már megint Dézibéby! Hány éves vagy? Az írásmódodból gondolom úgy tíz körül. Mióta van nyuszid? Egy pár hete szerintem. Szépen kérlek, ne szólj hozzá olyan dolgokhoz, amiről még fogalmad sincs! És főleg NE adj helytelen, rossz tanácsokat senkinek, inkább nézz utána dolgoknak, és gondolkodj el, hogy mit is csinálsz rosszul. Egy olyan gyerek ne adjon tanácsokat, aki azért nem oltatja be a nyusziját, mert az oltás árából tud venni egy másik nyuszit, ha az elpusztul a felelőtlensége miatt! /Ezt már egy másik hozzászólásodban kifejtetted!/ (bocs, hogy először egy válaszra reagáltam, de nem tudtam szó nélkül megállni, és ezt már nem lehet lenyíllal értékelni)

Amúgy, hogy a kérdésedre is válaszoljak, a nyuszi kezdeti költsége bizony elég sok, nekünk a ketrec 13e volt, itatóval, nyusziwc 1500Ft (nagyot vegyél, mert hamar belenő), kis házikó, azt otthon is lehet házilag barkácsolni, ahova elbújhat( a mienk nem igazán megy bele, de a tetején alszik, úgyhogy legyen lapos tetejű :) ) oltások: az első 4000(kiskönyvvel), egy hónap múlva 3500 Ft. Oltani félévente, (van aki évente) kell (az oltóanyag egyik része fél évig, a másik része egy évig véd, úgyhogy maximális védelmet a fél évenkénti oltással lehet elérni). Nyuszikaja kereskedésben is változó: tápok 300 Ft-tól 2-3000 Ft-ig, széna egy zacsi kb 300 Ft. Alom: legjobb a fapellet, állatker.ben drágább, 10 lit. 2000 Ft., de jó a tüzelős fapellet is, csak nehogy olajjal legyen átitatva! 10 lit. kb egy hónapig elég. De használhatsz faforgácsot is, az jóval olcsóbb, 150 Ft egy zacsi, de azt minden nap cserélni kell, mert nem olyan jó a nedvszívó képessége, és nem köti meg a szagokat sem. A zöldség árakat látod boltban, piacon, télen drágább, de az is kell neki. Ha véletlen megbetegszik a nyuszi, elég sokba kerül a gyógyíttatása. A miénknek havonta vágatni kell a fogait, az 500 Ft egy alkalom. Jó nyuszizást! :)

2012. máj. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tanácsokat :)
2012. máj. 21. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!