Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csipked és kocogtatja a...

Miért csipked és kocogtatja a fogát a nyuszim?

Figyelt kérdés

van egy lassan 8hetes nyuszim. Mostmár szeret ölben lenni, vagyis csak az enyémben:) sokat simogatom, ilyenkor vagy elalszik vagy lehiggad és csiKoRgatja meg hangosan kocogtatja a fogát:O MIÉRT???

Meg tegnap abbahagytam a simogatását felém fordul és csipkedett, nem fáj de elég rossz érzés a karomat szokta meg a polomat, ilyenkor rászólok és eltolom a pofiját.de nem megy el csak fekszik csipked és kocogtatja fogát. Mik ezek?? Ez baj??


2012. máj. 18. 13:09
 1/8 anonim válasza:
lehet, hogy a fogát szeretné koptatni...Mennyiszer adsz neki kemény magokat enni?
2012. máj. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kemény magokat ritkán eszik, de szénát naponta kap és sokat eszik amugy a fogai normális kopottságuak, és ezt csak akkor csinálja ha simogatom, máskor nem
2012. máj. 18. 13:16
 3/8 anonim ***** válasza:

A fogcsikorgatás simogatáskor a boldogság jele. :) Olyan, mint a cicadorombolás. Én úgy hívom, kurcog. De nem tudom, miért hívom így. :)

Én már kitapasztaltam, hol szereti, ha simogatom, vakargatom (a feje búbján például), és ha ott járok, még a szemét is lehunyja, csak a kurcogás hallatszik. :)

2012. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

óóóó :) akkor dorombol :D tökjóó

de miért csipked, már csak ezt nem értem :/

2012. máj. 18. 13:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert követeli a simit. :)
2012. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de arii:D megyek és megint megnyaggatom :P
2012. máj. 18. 13:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem az aranyhörcsögeim szokták a fogukat csattogtatni és mindig akkor amikor kézbe veszem őket vagy közeledek feléjük.

Akkor ezek szerint, lehet hogy azért teszik, mert szeretnek?

2012. máj. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7: nem biztos, nézz utána. Ez olyan minthogy a kutyáknál a farokcsóválás barátságos megnyilvánulás, a macskáknál pedig idegesség jele.
2012. máj. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!