Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hányszor adtok a tengerimalaco...

Hányszor adtok a tengerimalacotoknak ételt?

Figyelt kérdés
Egyenlőre egy malacom lesz. Érdeklődnék, hogy ti hányszor adtok neki ételt és mit és mennyit? A zöldséget, gyümölcsöt mekkorára vágjátok fel? Muszáj vennem vízbe tehető C-vitamint?

2012. máj. 19. 15:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A tengerimalac társas lény, párban kell őket tartani! Nem tudnál kettőt venni? Vagy ha most nem is, de később mindenképp vegyél mellé, mert nem érzi jól magát egyedül! Nekem két fiú malackám van, és mi 2x adunk nekik enni! Reggel és este, már megtanulták, tudják mikor van kaja idő és akkor hisztiznek is :) Tápot is kaptam meg zöldséget/gyümölcsöt is! A zöldséget meg gyümölcsöt nem kell apróra összevágni, pár én azért karikára szoktam! A kígyóuborkát én nem pucolom meg, jobban szeretik így! Teljesen mindegy mekkorára vágod fel, én ma pl. egy kisebb sárgarépát vágtam nekik hosszába félbe és úgy kapták! Én nem veszek C-vitamint, mert a zöldségekben van annyi amennyi kell! Fontos hogy legyen előtte mindig friss széna és friss víz! Tenyésztőtől veszed?
2012. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyéim kapnak minden reggel tápot és egy jó adag szénát(ez a fő táplálékuk), este pedig gyümölcsöt, zöldséget.


Viszont nem mindegy hogy miből mennyit adsz nekik, és hogy milyen fajtát.

Például kukoricával és szotyival kevert tápok rosszak, több kárt teszneka malackában.

A széna koptatja a fogakat, segíti az emésztést.


Olvasgasd ezt az oldalt, mert itt nagyon sok fontos információ van! www.gemon.ro

2012. máj. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Legjobbak a Versele Lage tápok! :)
2012. máj. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy egyenlőre mert fogok hozzá társat venni. :)

Az jónak számít, ha reggel adok nekik tápot meg szénát, délután megint szénát és este gyümölcsöt/zöldséget?

2012. máj. 20. 12:42
 5/16 anonim ***** válasza:
ha még kölyök a malac adj neki este is tápot!
2012. máj. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én a fiatal malacomnak reggel és este adok zöldséget/gyümölcsöt. Egyszerre csak 1 félét. Általában reggel a zöldséget Pl 4 karika répa, este meg gyümi, pl egy nagy szelet alma. Szénát és tápot akkor adok neki,ha már alig van előtte,szóval széna és táp mindig van neki,plusz víz is. Én C vitamint minden nap adok neki,mert nem gondolom azt,hogy a mai gyümikben elegendő lenne. Az almára csepegtetek 1 cseppet,minden nap. Én is Versele táppal etetek.
2012. máj. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Tápokból igen, a Versele Laga(V.L.) tápok a legjobbak.

Fressnapf-ban lehet venni.

Hogyha összekevered a V.L. Cavie Pro-t a V.L. Cavie Complete-val, akkor az úgy tökéletes nekik.

Vagy a V.L. Cavie Nature is kiváló.

2012. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Olyan tápot vettem neki.:)

Amúgy 4 hónapos, most vettem meg. Az eladó azt mondta, hogy kevés zöldet adjak neki. Egész virgonc pedig azt hittem, hogy meg se mer majd mozdulni. Van előtte víz és széna habár még nem nagyon eszik. C vitamint nem vettem neki az nem gond? És még az is érdekelne, hogy az itatóját fogja tudni használni?

2012. máj. 21. 15:23
 9/16 anonim ***** válasza:
Itatót biztosan fogja tudni használni. Ha mégse,akkor kend be a fémcsőrt ubival,akkor biztosan megtalálja.
2012. máj. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja és Cebion cseppet azért vegyél neki,nem nagy tétel,gyógyszertárban kb 1100-1200 ft de sokáig elég. Napi 1 csepp elég az almára csepegtetve.
2012. máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!