Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet komolyabb baja a tengeri...

Lehet komolyabb baja a tengerimalacomnak?

Figyelt kérdés
Tegnap a malacom a nagy virgonckodás miatt leesett egy olyan 1- 1.3 méter magasról, szegényke valahogy hassal, és szájjal ütközött a csempének. Az ajkainál vérzett a szája, és szegény nagyon megijjedt. Nem nyöszörgött fel, később újra szaladgált. Viszont a fogai picit kevésbé stabilan álltak. Hol picit szétfelé, hol összébb. Eszik szénát, és zöldséget is. De félek nem úszta meg ilyen könnyen. Szerintetek? Ki eshet a foga úgy, hogy nem nő vissza? Köszi a válaszokat.

2012. máj. 20. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. :) Ha kiperegne, visszanő neki. :) Max egy ideig egy foga lesz. Csak akkor ciki, ha mindkettő kiesik.
2012. máj. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A foga visszanő, de esetleg egy foggal nem tud majd rendesen enni, és akkor az nem is kopik rendesen. Ebben az esetben le kell vágatni a megmaradt fogból is. De ez majd egy pár nap múlva derül ki. A nagyobb baj akkor van, ha belső sérülése van szegénynek, de biztató, hogy szaladgál.

Ne hagyd olyan helyen, ahonnan ekkorát tud esni!

2012. máj. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Norina86 ***** válasza:

Kieshet a foga úgy, hogy magától nem nő vissza, vagy deformáltan, ha a foggyökerek az állkapocsnál megsérültek.


Ez egy nagyon komoly sérülésnek tűnik, még ha szaladgál és úgy látod, hogy eszik is, lehet állkapocs repedése, vagy a fogazat durván megsérülhetett. Én a helyedben mindenképp elvinném olyan állatorvoshoz, ahol tudnak róla röntgent csinálni.

Ugyanis ha deformáltan forr össze a sérülés, rámehet a malacod 1, másfél hónap alatt, mert egyre fájdalmasabb lesz neki, ha eszik, és éhen fog halni.

2012. máj. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy van a malacka?
2012. máj. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Elég jól van, már eszik rendesen, nő a foga is lassan. Reméljük, hogy tényleg megúszta ennyivel.

Köszi szépen a válaszokat!

2012. máj. 24. 22:00
 6/6 anonim válasza:
nekem is már leesett és a pofájára a foga tényleg kitört neki mind 2 alul felül és egy jo honapig ugy adtam neki a kaját répát uborkát hogy lereszeltem és igy gyorsan vissza nött a szénát is kicsikre vágtam aztán vissza nőtt és minden rendben lett meg a másik hogy rágja aketrecet ha izgatott és igy is kitörhet neki vagy az itatonak fém a kis csöve attol is viggyázz rá nem élnek sokáig:(
2012. máj. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!