Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tenyésztőtől vagy állatkereske...

Tenyésztőtől vagy állatkereskedésből vegyek tengerimalacokat?

Figyelt kérdés

Melyiknek mi az előnye/hátránya?

Köszi a válaszokat :)



2012. máj. 23. 18:40
 1/10 bunnyboo ***** válasza:
állatkereskedésből gyorsabban meg tudod venni és olcsóbban, de tenyésztőnél drágább, mert fajtisztább. Azt ajánlom, ha hobbi szinten akarod tartani, akkor az állatkereskedésben vedd, de ha versenyeztetni akarod akkor tenyésztőnél.
2012. máj. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az állatkereskedés előnye hogy helyben van, gyorsan meg tudod venni. Hátránya hogy gyakran beteg, vad, terhes vagy sérült állatot kapsz, nem figyelnek rájuk az eladók, beltenyészetet csinálnak (engedik a szülő-gyerek illetve a testvérek párzását is, így beteg kismalacok születnek :( ). Persze árulnak tündéri, kezes kismalacokat is, attól függ, mennyire hozzáértő helyről veszed.

A tenyésztőnél garantáltan egészséges és jól szocializálódott malackát kapsz, még a vérvonalát is visszakövetheted. Valamennyivel drágább, de nem megfizethetetlen. Annyi lehet a hátránya, hogy lehet nincs a közeledben, távolabbra kell elmenned érte. Én tenyésztőtől ajánlom, ők mindig segítőkészek és az a céljuk, hogy jó kezekbe kerüljenek a malacok. :)

2012. máj. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ha kisállatkereskedésbe venném előfordulhat hogy azért élne rövidebb ideig vagy ez nem függ össze?
2012. máj. 23. 20:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló : mi az hogy fajtisztább??


Kérdező én a tenyésztőt ajánlom! Ott már egész kicsi koruk óta foglalkoznak velük, szocializálják őket, sokkal kedvesebbek, emberközpontúbbak, simogathatóbbak lesznek. :)

Persze nem arra a tenyésztőre gondolok, aki kint az ólban összetesz pár malackát és uccu neki...

Kereskedésben nem igazán szoktak velük foglalkozni, beteszik a kaját és ennyi. Macerásabb megszelídíteni őket.

Melyik városban laksz? Hátha van a környéken tenyésztő. :)

2012. máj. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok. És most már biztos hogy tenyésztőtől veszek. Köszönöm a segítséget mindenkinek:)
2012. máj. 23. 21:05
 6/10 anonim válasza:

mindenképp tenyésztőtől vedd,ha pesti vagy tudok ajánlani egy nagyon jó tenyésztőt! ért hozzá, korrekt, normális pasi. örtől kell még menni kicsit...

énis tőle vettem 2fiú malacom, és nagyon szépek és egészségesek:)

elérhetőséget tudok adni ha érdekel, vagy képeket küldeni a cociaimról h milyen szépek!:)

2012. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Elküldöd? érdekelne.:)
2012. máj. 24. 13:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tenyésztőtől vedd! Én is ismerek egyet, ahonnan az én malackáim vannak! :) Sajnos a honlapjukat ritkábban frissítik, de biztos most is vannak kicsik! Attól is függ milyet szeretnél! Ők angol bóbitásat és angol rövid szőrűt tartanak!
2012. máj. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elcobaya?:D
2012. máj. 25. 13:47
 10/10 anonim ***** válasza:
igen :)
2012. máj. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!