Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha egy hétig külön ketrecben,...

Ha egy hétig külön ketrecben, egymás mellett tarom a tengerimalacaimat akkor közben barátkoznak egymással és ha kiveszem őket akkor megismerik egymást?

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen neműek?
2012. máj. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindketten lányok, 3 hónapos és 1.5 hónapos.
2012. máj. 23. 19:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy megismerik egymást, addig az egy hétig érzik egymás szagát és beszélgetnek is.


Csak arra figyelj, hogy mikor összeteszed őket, először semleges terepen találkozzanak (a szobában), és ne valamelyik saját ketrecében!


A szobában összeengedve egy esetleges rövid vita után eldöntik ki a főnök (nyilván a nagyobbik lesz az).


Ha össze akarod rakni őket egy ketrecbe, akkor azt a ketrecet úgy tisztítsd ki, hogy a gazdájának se nagyon maradjon benne a saját szaga, mosd meg a rácsot, tálat, itatót is.


Szerintem akár már most is egy ketrecben tarthatnád őket.

2012. máj. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az állatkereskedésben mondták, hogy még tartsam őket külön, mert ilyenkor még elkaphat valami fertőzést a kicsi a nagytól, és addig is megszok engem is és a környezetét is.
2012. máj. 23. 19:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Legalább egy hétig ne költöztesd egy ketrecbe őket, mert durva verekedés lehet a vége. De néha tényleg engedd össze őket pár percre, hogy ismerkedhessenek. Fontos, hogy ilyenkor nagyobb területen legyenek, pl. a folyosón, vagy fürdőszobában, hogy ki tudjanak térni egymás elől, ha valamelyik agresszívabb lenne. A lényeg, hogy olyan helyen engedd ki őket, ahol könnyen meg is tudod fogni őket később, nem tudnak elrejtőzni valami alatt, és nem másznak be véletlenül valami repedésbe vagy lyukba...
2012. máj. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most összeengedtem őket a szobában, nem veszekednek csak megpróbálnak egymás hátára mászni. Már egy ketrecben vannak, felügyelet alatt, de félek hogy ha nem figyelem őket akkor összeverekednek. Volt már valakinek ilyen?
2012. máj. 24. 18:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Én degukat szoktattam össze. Nekem pont egy hétig tartott. Minden nap legalább egyszer találkozzanak semleges területen, felügyelettel, de nem kell siettetni a dolgot, előbb utóbb úgyis megszokják egymást (legalábbis a deguim igen). De a tengerimalac is társas lény, a szabadban is csoportokban élnek, úgyhogy gondolom ők is rájönnek előbb utóbb, hogy jobb összebújni, mint egyedül.
2012. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!