Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a jobb? egy tengerimala...

Patal888 kérdése:

Melyik a jobb? egy tengerimalac vagy két tengerimalac?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
két tengerimalac! :)
2012. máj. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Attól függ mennyire érsz rá foglalkozni vele/velük. :) Mert, ha nincs annyi időd, akkor ketten jól meglesznek, de akkor nőstényeket rakj össze és ellesznek. ^^ A malackák igénylik a társaságot. :)


Nekünk kettő volt, egy nőstény és egy hím, de külön kellett rakni őket, mert nem bír magával az uraság.

2012. máj. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
kötelező őket párban tartani, nagyon társigényes állatok, én 2 kislányt ajánlok neked:)
2012. máj. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én elmondom.(Én írtam ki a folyton dumálós malac kérdést).

Szóval... én örökbefogadtam egy kidobott fiú malacot.Szuperjófej volt,élénk,fütyülős-sípolós és megszokott minket teljesen.Aztán eltelt két hónap és hirtelen megváltozott.Alig evett,sosem dudált,sosem fütyült,egész nap csak gubbasztott csendben.Elvittük állatorvoshoz,aki inkább csak a pénz miatt megállapított valami húgyúti fertőzést nála amivel "kezelte" de a végén semmi sem változott a malackánknál.Ha kiengedtük akkor csak elbújt a szék alá és órákig(!) meg sem moccant,csak maga alá pisilt kakilt.

Nem tudtuk mi lelte de aggódtunk érte.Se fütyülés,se evés,se mozgás.


Aztán egy nap felhívott egy barátom hogy gazdit keres egy kidobott lány malac.Mondtam h jöhet és közben elvittem a fiút ivartalanítani,gondoltam hátha társ kell neki,hátha depressziós és az a baja.

Hazahoztam az ivartalanított fiút és két hétig egymás mellett éltek külön ketrecben.Már az ELSŐ nap minden megváltozott a fiúnknál,mintha kicserélték volna.Amint megérezte a mellette lévő lányt,folyamatosan nyüszített,fütyült,rágta a rácsot,a lány szintén.


Eltelt a 2 hét és összeraktam őket.Azóta fülig szerelmesek egymásba,éjjel nappal motyognak,sípolnak egymásnak,kergetőznek(ezért sokkal nagyobb hely is kell nekik)rengeteget eszik mindkettő,amit eddig az egyik nem evett, azt a másiktól látta hogy eszi és ő is elkezdte,ez a tanulás oda-vissza működik!


Egyszóval az én véleményem az hogy döbbenetesen megváltozik a viselkedésük ha ketten vannak,egyértelműen társas lények,szomorúak egyedül!!!!

A motyogásuk nagyon édes,de egy szobában alszom velük és éjjel sokszor felébredek rájuk,de a családban senki mást nem zavar ez.De számolnod kell ezzel is.

Fogadj örökbe te is malacokat,a pár hónapostól a pár évesig lehet találni százszámra a neten,sokhoz még a ketrecet is odaadják ingyen.

2012. máj. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!