Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS. Tengerimalacot tartok....

SOS. Tengerimalacot tartok. Este egy kukac volt a szobámban a falon. Ma feltúrtam a malacka ketrecét, és apró (bolha nagyságú) legyek voltak benne. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Természetesen az almot azonnal lecseréltem. Hetente almozok egyébként! Ez is ma volt egy hetes. A malacnak semmi baja. Mitől fordulhat ez elő? Csak betéved egy légy és ez benne van a pakliban? Vagy én nem csináltam jól valamit? Légy se szokott bent lenni, amint betéved egy, már csapom is le, vagy fújom le légyirtóval. Nem tudom ez hogy fordulhatott elő. Segítsetek légyszi! :(((

2012. máj. 28. 11:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy molylepke. Nálam az eleségben keltek ki a lárvák, dobtam ki az egész zacskót...
2012. máj. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem csináltál semmit rosszul a légy be köpte!
2012. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Simán az almot megköpte a légy. Nálam is előfordult. Estleg ha többször takarítanád kiküszöbölhető lenne. Nem lesz szerintem baja. De ha légy van a házba azt ne fújd le rovarírtóval mert azzal többet árthatsz a malacodnak ha berepül hozzzá.
2012. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Jön a meleg, sűrűbben kell almozni!

Ha hetente almoztál eddig, akkor iktass be még egyet a hét közepére is, amikor legalább a nagyját lecseréled!

Mást nem igazán tudsz csinálni.

A malac friss székletét nézegesd, nincsenek-e abban is giliszták, meg a bőrét nézd át alaposan, de nem hiszem, hogy gond lenne, ha a malac jól van és nem is vakarózik.

2012. máj. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval előfordulhat ilyen. És ezek szerint ez azzal kiküszöbölhető, ha jobban odafigyelek hogy ne kerüljön be légy, illetve sűrűbben takarítom a ketrecet. Nem tudtam hogy beköphetik az almot... 1 hete cseréltem az egészet. Ez azt jelenti hogy 1 hét alatt egy légy beköpte, kukacok voltak benne, amik már ki is keltek? Jóég. :/ És én észre se vettem.
2012. máj. 28. 11:52
 6/15 A kérdező kommentje:
Remélem a malackámnak semmi baja. :/
2012. máj. 28. 11:55
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem lehet odafigyelni, hogy légy ne kerüljön be.

Az természetes, hogy nyáron vannak rengetegen.

Sokat segít, ha gyakrabban takarítasz ilyenkor, meg arra érdemes odafigyelni, hogy csak annyi friss zöldséget adjál be neki, amennyit megeszik a malac, a többit inkább vedd ki tőle (főleg almát, uborkát stb., mert erre mennek a legyek), majd megkapja legközelebb.

Széna legyen előtte mindig, a friss fű is bennmaradhat, a vizet cserélgesd gyakran.

2012. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja a malacnak,csak hát gusztustalan,hogy oda petézik a légy és bekukacositja a malac ketrecét. Nálam nagyon régen,mikor gyerekként tartomman malacokat,akkor fordult elő egy nyáron,hogy megemeltem az odujukat és a sarokban kukacok voltak. _Hát undoritó az tény,de kárt nem okoznak a malacokban. Nálunk szúnyogháló van,az nagyon jó, igy nem igazán jönnek be rovarok. És igen,nyáron nem elég heti 1x takaritani,gyakrabban kell.
2012. máj. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat! És jobban odafigyelek majd, gyakrabban almozok...
2012. máj. 28. 21:23
 10/15 A kérdező kommentje:
Tegnap is találtam még kukacot, illetve ma is volt egy a falon. Honnan jöhetnek? Ezek még a ketrectakarítás előtt szabadulhattak ki, csak most találom meg őket? Tanácstalan vagyok nagyon. Nem értek az ilyen kukacos, legyes dolgokhoz. :/
2012. jún. 4. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!