Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacot lehet fürdetn...

A tengerimalacot lehet fürdetni? Két lány tengerimalacot lehet együtt tartani? Két tengerimalacnak hány cm-es ketrec kell? Milyen színű tengerimalacok a legszebb?

Figyelt kérdés
én 100 szor 50 cm-es ketrecre gondoltam!
2012. máj. 29. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:

A tengerimalac jellemző viselkedése a tisztálkodás, de félévente egy fürdés mindenképpen jót tesz nekik.


A fürdetést végezhetjük bedugózott mosdókagylóban vagy egy lavórban is, amibe langyos vizet engedünk úgy, hogyha a malacot bele is engedjük teljesen, a feje semmiképpen sem ér a vízbe. Bármilyen cicasampont használhatunk fürdetésre, de ha tehetjük, vásároljunk antiallergén bolhaűző készítményt. Bedörzsöljük finoman az állatot, majd folyó vízzel alaposan kiöblítjük bundájából a habot. Ezután megtörölgetjük egy törülközővel, majd közepes fokozaton hajszárítóval szárazra szárítjuk a malackát. A fürdetés ideje alatt végig ügyeljünk rá, hogy az állat melegben legyen, és ne érje huzat!



Általában a legjobb társítás, ritkán utasítják vissza egymás társaságát, verekedés csak erősen domináns vagy agresszív egyéneknél fordulhat elő. A természetben a nőstények szoros közelségben élnek és a faj közös érdekében segítik egymást, így ők általában együttműködőek.



Két tengerimalacnak 2x-r akkora ketrec kell, mint egynek .....

2012. máj. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a 100as ketrec elég nekik, de csinálj bele emeletet nekik :) A legjobb a két lány malac együtt!Nekem is két lány van :) Fürdetni max akkor, ha valami élősködő bolha iesmi van rajtuk!amúgy nem igen szabad őket!nekem van egy fehér malacom és egy tarka, fekete, fehér, barna!
2012. máj. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindent leírtak itt előttem, fürdetni csak ritkán. Én azt javaslom, hogy lavór a kádba, úgy fürdesd őket egyenként! A mosdókagylóba ha beleteszed és egyszerre ijedtek meg mind a ketten (a malac a víztől, te meg a riadt malactól), még véletlenül leeshet!


A 100*50-es ketrec pont elég két malacnak, de nem panaszkodnának akkor sem, ha nagyobb lenne!


Ha két olyan házat teszel be, mint amilyeneket a ketrecekhez általában kínálnak (kb. 40*25-ös), akkor annak a tetején elfér a kajás edény is. Itatóból vagy kettő kell, vagy elég egy is, de akkor legalább 3 decist vegyél.


Szerintem a legszebb a trikolor (fehér-barna-fekete), de aranyos mindegyik!

2012. máj. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekünk azt mondták hogy csak 1 hónapban egyszer fürdessük mert a bőre alatt van egy olyan réteg (amit senki sem lát),és ettől nem lesz beteg a malac.Ezért nem szabad sűrűn fürdetni mert akkor lekopik az a réteg és beteg lesz.
2012. jún. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
27%
szerintem 10 tengerimalacnál ne tarts többet, mert összefognak, megtámadnak és megesznek, aztán birtokba vestzik a házatokat, majd az utcát, a várost, az országot, a kontinenst, a világrészt, a bolygót, az univerzumot és ők fognak uralkodni.. és megisszák a tejutat..
2012. jún. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
lehet fürdetni, nem feltétlenül muszáj de lehet, én olyan félévente 1x-er szoktam, persze h lehett együtt tartani :), 100x50 cm-es tökéletes ;) és malacból minden szép :D de én jobban szeretem ha világosabbak és nem olyan kis fekete ördögök :D de azok is cukik azért
2015. márc. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!