Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a tengerimalacommal?

Mi lehet a tengerimalacommal?

Figyelt kérdés
Pár hete vitték el tőle a kicsiket, már 7 hetesek voltak, amikor le lettek választva. Utána pár napig nem találta helyét, gondoltam hiányoznak neki. Abbahagyta a "hisztit", de pár napja ismét kezdődött nála. nem akar enni, egész nap csak sír, pedig van előtte kaja, pia, széna. Ha ott vagyok, abbahagyja, de amint egyedül marad kezdi. Párja megvan, de nem akarom őket összecsukni. Márciusban ellett, szeretném még pihentetni. Mit tehetek?
2012. máj. 30. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:

csak annyit, hogy veszel neki egy lány társat, de többet ne szüljön, mert abba bele fog halni, mert a 2. ellés a tengeri malacoknál halálos

tapasztalat

2012. máj. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1-nek

Valamilyen szinten minden szülés veszélyes, de a második semmivel nem veszélyesebb, mint az első.


Az én malacom 4-szer ellett 3 éves koráig, és utána még négy évig élt. A második, vagy többedik szülés elvileg könnyebb, mint az első. 3 éves kora fölött viszont már nem szabad hagyni, hogy teherbe essen.


Ami nagyon veszélyes lehet az az, hogy ha rögtön a szülés után esik teherbe, pihentetni kell egy jó pár hetet. Így az elválasztás után semmilyen plusz veszély nincs.


Illetve, ha egy éves koráig nem szült a malac, akkor később már nem szabad neki, belehalhat!

2012. máj. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez volt neki a 3. ellése. Egyikbe sem halt bele.
2012. máj. 30. 19:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Na akkor itt az ideje a párját ivartalaníttatni! A 3x ellett malacot nem pihentetni kell, hanem nem szabad hagyni, hogy valaha is még egyszer vemhesüljön.
2012. máj. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!