Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy idősebb deguhoz lehet...

Egy idősebb deguhoz lehet venni nőcit, úgy, hogy még nem nagyon barátkozott más degukkal csak az állatkereskedésben?

Figyelt kérdés
Van egy 3,5-4éves degum, és szeretnék mellé lány degut venni, csak nem tudom hogy hogy reagálna rá. Elég vadóc volt még anno mikor megvettem, de megszelídítettem,csak nem tudom,hogy hogy bánna egy új csajjal:)
2012. jún. 1. 23:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy lány-e az idősebb degud!

Tenyészteni szeretnél vagy társaságot neki?


Mindkét esetben össze kell őket szoktatni, mert deguknál akkora bunkóság, egy idegen otthonába hívás nélkül beköltözni, hogy abból vér szokott folyni.

Viszont mivel nagyon társasági lények, ha betartod a degu udvariassági szabályokat, és adsz nekik időt, hogy semleges terepen összeismerkedjenek, akkor az azonos neműek is hajlandóak bármilyen korban új barátokat szerezni.


A tenyésztés kérdését viszont jól gondold át.

Összeszoktatni akkor is kell, viszont 1 tenyészpár kb. havi 10.000,- forint, és ha valamit nem jó csinálsz, akkor jó esetben évi 24 kölyök, plussz az ő kölykeik, :D rossz esetben halott anya, és haldokló árvák az eredmény.

Csak fedeztetésre ideális állapotú lányt rakhatunk fiú mellé.

2012. jún. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!