Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög kölyök meg fog halni...

Hörcsög kölyök meg fog halni mit csináljak?

Figyelt kérdés
Két hetesek a picik és van 3 nagy akik nem engeik a többit szopni. van egy fehér pici és azon ugrálnak már alig él. Kiszedjem vagy otthagyjam meghalni vagy mi?

2012. jún. 3. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
El kell különíteni az anyát a kicsikkel. Rakd őket egy külön dobozba/ládába amit ideiglenesen be is rendezhetsz, mert egy pár hétig ott kell tartani őket. Más állatoknál sem szabad együtt tartani az anyát és kicsiket a többi kifejlett példánnyal. Ha ott maradnak biztos lehetsz benne, hogy kinyírják őket!
2012. jún. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most olvastam át megint. A 3 nagy is újszülött lenne? Akkor próbáld azt, hogy a nagyobbakat egy-két órára különteszed, addig a kisebbek tudnak szopni. Ha lehet ne kézzel fogd meg őket hanem valami ruhával, mert néhány állatnál az anya otthagyja a kicsiket ha megérzi rajtuk az ember szagot (pl macskánál is) Talán ezzel próbálkozhatsz, de az a helyzet, hogy az állatok a természetben is így szelektálódnak, a gyengébbek általában elpusztulnak...
2012. jún. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen tudom hogy csak az marad meg aki erős, de4 már két picit megevet és olyan rossz hogy nem lehet megmenteni őket. van egy nehezítés is a dologban ugyanis az anya a csőbe fialt, a ketrec oldalán végigfut egy műanyag cső, amibe fialt és ott vnnak a picik. Azért ketrecben vannak mert úgy vettem meg az anyát hogy nem is tudtam hogy terhes. ez is az én kérdésem volt: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__2974162-e..
2012. jún. 3. 10:00
 4/6 A kérdező kommentje:
a 3 nagy is újszülött cak az anya felnőtt a ketrecben úgy értettem hogy a 3 nagy hogy az összes többi picihez képest nagyobbak. Már szinte teljesen önállak bár a szemük még nem nyílt ki.
2012. jún. 3. 10:20
 5/6 A kérdező kommentje:
Légyszi valaki még választ!!
2012. jún. 3. 11:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Én az anyát kondícionálnám több fehérjével, vitaminnal, kálciummal.

Egy tapasztalt, jónevű tenyésztőt hívjál fel, vagy az Állatorvosi Egyetem Egzotikus szakrendelését, ők értenek az ennyire picik profi vitaminozásához.

2012. jún. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!