Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsög milyen viszonyban...

A hörcsög milyen viszonyban áll a kutyákkal? Ha esetleg kiszökne lenne elég gyors ahhoz hogy elszökjön a kutya elől?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretnék egy hörcsögöt de vannak itthon kutyáink. A hálóba nem jöhetnek be de fel vagyok készülve arra hogy a hörcsög egy szép napon majd elszökik. A kutya mindenképpen bántani akarná a hörcsögöt? Vagy a hörcsög el tudna futni előle? És milyen módokat ajánlotok hogyan tegyem "hörcsögbiztossá" a szobámat?

2012. jún. 3. 09:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A terráriumot tedd hörcsög biztossá, a szobádat meg kutya biztossá. Biztosan elkapná egy kutya, ha meglátná.
2012. jún. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
A hörcsögnek esélye sincs a kutyával szemben, legfeljebb bebújik valami alá vagy mögé. De onnan többet elő nem csalod!
2012. jún. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az enyém egyszer kiszökött (máig nem értem hogy)a kutyaházban találtam rá úgy hogy a kutya nyüszögve feküdt a bejárat előtt szerencsére nem bántotta pedig az egereket lecsapja...lehet érezte a szagomat rajta meg néha előtte is összedugták az orrukat, de nem lennék biztos benne hogy ha még egyszer megtörténne nem csapná agyon :S
2012. jún. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem elkapná a hörit. A höri ne léphessen meg, legyen szökésbiztos a terrárium, a kutyát meg tiltsd ki a szobából, zárd az ajtót.
2012. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem egyszer kimászott a hörcsögöm a terráriumából. Este kivettem, játszottam vele, a kutyák is ismerték, ő is a kutyákat, és nem félt tőlük, ez volt a baj. Aztán visszatettem, elmentem fürdeni, és sajnos a höri (azóta se tudom hogyan) de kimászott, és ment a kutyákhoz, (úgy mikor én is ott voltam) és ők sem bántani akarták, hanem csak nyalogatták, és kicsit durván, mert a höri sajnos meghalt. Valószínű megnyomhatták véletlenül. Nagyon mérges lettem, és a kutyák is tudták, hogy rosszat csináltak, mert mikor kijöttem a fürdőszobából mindegyik a bejárati ajtó előtt ült, és lehetett látni a fejükön, hogy valamit csináltak, mondanom sem kell, hogy életükben először kint éjszakáztak, és nem is akartak bejönni...
2012. jún. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha kutyám lenne, nem tartanék hörcsögöt. Vagy pedig a kutyákat odaadnám valaki másnak és akkor vennék helyette hörcsögöt.

Én nem kockáztatnék. Egyfolytában attól rettegnék, hogy egyik napon a kutya megtámadja a hörcsögöt!

2012. jún. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó elég sarkalatosan mondta szerintem.

A lényeg az, hogy a höri legyen olyan helyen, hogy a kutya ne férhessen hozzá, abba a szobába ne legyen bejárása. Az igazi probléma akkor van, ha a höri meglép, mert akkor általában elbújik valami zugba.

2012. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyfelől, a mi hörinknek ketrece van. Ügyes, meg minden, de ebből max úgy mászik ki, ha kettérágja a rácsokat. Erre szerintem nem képes.

Másfelől a hörcsög azért nem hülye. Amint kiszabadul próbál elbújni. Párszor leraktam a földre, hogy megnézzem mit csinálna, ha elengedném, és kereste a zugokat, réseket, mélyedéseket, ahova bemászhat. A kutya valszeg önhibáján kívül is megölné, elég ha véletlenül rálép, de azt kétlem, hogy a hörcsög ne próbálna meg elbújni előle.


De ha ketrece van, nem valószínű, hogy meglép.

2012. jún. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves 01:52-es!


A hörcsög bárhonnan képes meglépni, igazi szabadulóművészek és okosak!

A ketrecből is meg tud lépni! Én ezért se kockáztatnék kutyát tartani még akkor sem, ha úgy érzem a hörcsög biztonságban van! Sosincs biztonságban úgy, ha van kutya is a házban!

Van amelyik hörcsög kinyitja a ketrec ajtót is. Van, hogy még úgy is, ha ráteszünk valamit az ajtóra, hihetetlen erő van bennük és okosak! Rájönnek, hol kell kinyitni! Vagy pedig ha van egy kis műanyag rész a ketrecen, azt felfedezve elkezdik kirágni és máris ki tudnak szökni egy ketrecből is! Tapasztalat!!

2012. jún. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hát.... itt a válaszokat nézve >.<" nekem mindenképpen lesz hörcsögöm és hogy megnyugtassak mindenkit : 1. magasan lesz 2. a kutyák nem jöhetnek be a szobába amúgy sem de így mégjobban fogok vigyázni 3. az akváriumra szerelni fogunk amolyan... "tető" féleséget :D de a kutyáinkról senki nem mondana le a családban egy HÖRCSÖG miatt... persze tudom hogy ők is ugyanolyan fontosak de kövezzetek meg ha nincs igazam... De legyszi ezt SENKI ne vegye a lelkére!!!!! amúgy köszi a válaszokat!
2012. jún. 4. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!