Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért sír egész nap szakaszosa...

Miért sír egész nap szakaszosan, szóval nem folyamatosan, de szinte mindig egy tengerimalac?

Figyelt kérdés
és az igaz hogy valami gyógyító hatása van a hangjának? vagy nyugtató esetleg? mert a szomszédnak van egy fölöttünk és minden reggel ha kimegyek a konyhára ezt hallom,de rám is vmi nyugtató hatással van, legalábbis kikapcsolodva érzem magam ...:)
2008. ápr. 26. 11:43
 1/8 A kérdező kommentje:
vmkikor megállás nélkül folyamatosan,mintha vmi szado mazo lenne fölöttem :D
2008. ápr. 26. 11:44
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A tengerimalac akkor sír, ha magányos, vagy ha éhes. Nem tudok róla, hogy nyugtató hatású lenne a hangja, de szerintem ezt embere válogatja. Van, akit idegesít, ezek szerint téged megnyugtat.

A sírás okára visszatérve: a t.malac társas lény. Vagy egy másik malac, vagy legalább egy törpenyúl kellene mellé - a nyúllal egyébként jól kijön és nem szaporodik - mert sokkal rövidebb a magányos állat élettartama. Éhesen is mindig sír, vagy pedig azért, mert valami finomságot követel. Ezt az enyémek is szokták, de persze nem egész nap. Csak tudják, hogy egy kis sírással sok mindent ki lehet kunyerálni, mondjuk extra adag friss füvet vagy sárgarépát.

2008. ápr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
a mienk akkor nyüszített, ha enni akart.
2008. ápr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A tengerimalac mikor simogatod akkor dünnyögő hangot ad ki,ilyenkor nagyon jól érzi magát,olyan édes,lehet hogy ez nyugtató hatású,én tuti jol szorakozom rajta. Akkor is sirhat a malac ha éhes,akkor aztán teljes erőből nyomja a visitást.
2008. máj. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a "dünnyögő hang" simogatás közben nem azt jelenti, hogy tetszik neki. az ellentetjét. Én már csak tudom 4 malaccal.
2008. júl. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
nekem is volt tengerimalacom, és "sírt" általában kajáért vagy hogy simogassam meg. "dünnyög" :-)
2008. aug. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
akkor visíthat még mikor megijed!
2008. aug. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

sok amatőr istenem XD

Mikor megilyed akkor nem visít hanem kussban bemenekül számára biztonságos zugba.

A "dünnyögő hang" NEM akkor van amikor jól érzi magát hanem amikor jelzi hogy szállj már le róla.

Visítani pedig:

-víz,kaja,unalom

De pl. ha messziről hallja hogy valaki jön felé akkor is vidíthat rád várva!

2010. jan. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!