Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 2 hetes töropehöriket megtámad...

2 hetes töropehöriket megtámadja az anyjuk?

Figyelt kérdés

Amikor pl. esznek, vagy bármit csinálnak a kis hörik, akkor az anyjuk csak úgy hirtelen rájuk ugrik, és akkor hátára fordul a kicsi, és elkezd kerregni, ilyen furcsa hangot ad ki... ez normális? én nagyon megijedtem. :S

az állatkereskedésbe azt mondták, hogy nem tudunk ezzel mit csinálni. :S



2012. jún. 6. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy az anyának fehérjehiánya van? :S az rosszul is végződhet! az anyahörcsög megeheti a kicsinyeit... a terhes és "kismama" hörcsögöknek sok fehérje kell. ha eddig nem adtál akkor adjál neki jó sűrűn tejtermékeket (tejföl,sajt,túró) és ha van nálatok otthon akkor lisztkukacot :D ... de ha szoktál neki adni és annak ellenére így viselkedik akkor nem tudok segíteni :/
2012. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
dzsungáriai törpehörcsögök, nem aranyhörcsögök. akkor is ?:S
2012. jún. 6. 19:51
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja semmi bocsi, félre olvastam. amúgy már szőrösek meg minden, szemük is kinyílt, igy is megeheti? de nem értem ezt a támadást...:S tejterméket nem szoktam nekik adni, azt olvastam , hogy sajtot is, csak fél kisujj körömnyit szabad adni nekik, hetente, vagy valahogy igy.. :)
2012. jún. 6. 19:54
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

Együtt vannak az apával? Ha igen, akkor könnyen lehet, hogy újra vemhes a nőstény, és emiatt agresszív. Ezért nem szerencsés többek között párban tartani a hörcsögöket, a közelgő fialást érezve ideje korán elüldözheti az anya maga mellől a kicsinyeit.

Egyébként a vemhesség és kölyöknevelés ideje alatt jóval több fehérjére van szüksége a szervezetének, akár mindennap kaphat egy kis főtt tojást, sajtot, túrót, natúr főtt húst vagy száraz kutya-/macskakaját.

2012. jún. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, nincsenek együtt az apával, már születésük óta külön vannak. többet nem is rakjuk össze őket. :) akkor sajtot adok neki. Egyébként már csomószor látom, hogy külön alszik az anya. az nem gond ?
2012. jún. 6. 20:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj, ha külön alszik, már elég nagyok a kölykök ahhoz, hogy utána menjenek, ha szopni akarnak. Legalább 3 hetes korukig próbáld őket együtt tartani, szükségük van még az anyatejre. Legyen előttük bőségesen friss étel és víz, akár több helyen is a terráriumban, akkor talán kevésbé szekálja majd az anya a kölyköket.
2012. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Van kajájuk is, itatójuk is fent, mindegyik felszokott menni inni, de uborka-alma is van, tehát az is ott van ha szomjasak. Most az anya kapott egy üveg kupaknyi kis tejfölt, hátha a fehérje hiány a gond. a picik is úgy nyalogatták... :) amúgy köszi mindenkinek. :)
2012. jún. 6. 21:38
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, egyébként nagy ketrec van :)
2012. jún. 6. 21:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha esetleg tervezgeted majd a közeljövőben az újabb fialtatást, akkor már vemhesen is adhatsz neki mindig egy kis fehérjét, és akkor nem lesz gond. Nálam a hangyatojás a kedvencük. És nekem is dzsungik vannak.
2012. jún. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!