Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az aranyhörcsög büdös?

Az aranyhörcsög büdös?

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
ha nem takarítod rendszeresen a helyét, akkor minden állat büdös...egyébként maga az állat nem, nekem tengerimalacaim voltak, meg nyuszik, mindig finom széna illatuk volt :)
2012. jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy sarokba végzi a dolgát és tiszta állat, nem büdös, de érdemesebb ketrecbe tenni, mert ott meg tud száradni a pisije. A4-es papírokat szoktam alá tenni, nem forgácsot, úgy kevésbé van szaga, még ha egy hónapig nem takarítom ki akkor sem vészes. Kis szénát és perlonvattát adok neki játszani, hogy építsen belőle fészket, azt így be szokta vinni a házába és abban alszik.
2012. jún. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

"még ha egy hónapig nem takarítom ki akkor..."


na ide figyelj drága kommentelő... egy hörcsögöt minimum 1 hetente tisztítani kell, és nem a bűze miatt, hanem mert bacikat terjeszt, ami a hörikre veszélyes :)


Kérdező: nem büdös, ha 2-3 naponta takarítod...

de 1 hetente mindenképp kell..

2012. jún. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem pont hable az, akit nem kéne oltogatni. Ha tudnád, ki ő, és milyen állatai vannak, és azokhoz mennyire ért, és gondoskodik róluk, akkor nem beszélnél vele ilyen hangnemben. De visszakeresheted nyugodtan a több száz/ezer válaszát, és majd megtudod. És valószínű semmi baja a hörcsögének, ha még mindig él és virul, szóval nem kell ennyire felfújni ezt a takarítás dolgot, és biztos ő se szó szerint értette az 1 hónapot...na mindegy.
2012. jún. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én sem szoktam minden héten takarítani az enyéimet, pedig sok volt már, és mindegyik szép, hosszú életet élt. Ha nem büdösek és nem látod koszosnak a helyét, akkor nem kell.
2012. jún. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
nem büdi, csak takarítsd :P én amúgy 2-3 naponta kitisztítom, mert annyit kakál :D meg ugye a pisije ammóniát "terjeszt". és nem valami jó, ha azt szagolgatja...
2012. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az "egy hónapig" szöveggel csak érzékeltetni akartam, hogy tovább szagmentes marad, ha papírt raksz alá, mintha forgácsba tennéd. A forgács amúgy sem túl jó, mert fűrészpor mehet a tüdejébe, jobban átázik a pisitől, nehezebben szárad ki, jobban tartja a vizet, tehát így a baktériumoknak is jobban kedvez, ezen kívül a höri vizelete mérgező ammóniát tartalmaz, ami a terráriumban megreked alul, a höri feje meg ott van lent. Ezért jobb a ketrec - persze csak olyan rácsméretű, amiből nem tudja kituszkolni magát és nem szorul bele. Ettől függetlenül lehet tisztítani hetente, és persze minél sűrűbben tisztítod annál jobb neki.
2012. jún. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
hable. de a papírt el lehet tépkedni?? vagy csak oda kell tenni alá???...:S
2012. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem is van aranyhörcsögöm, de nem büdös persze ha takarítva van.
2012. jún. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak berakom alá és kész, de ő el tudja tépni ha akarja. Nem nagyon tépkedi.


Patkányaim régen azok imádtak papírt tépni. Így lassan hosszában tépték el, hogy jó hangos legyen és idegesítsenek vele :D

2012. jún. 10. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!