Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a teendő bak nyuszi ivartal...

Mi a teendő bak nyuszi ivartalanítása után?

Figyelt kérdés

Hamarosan vinni szeretném nyuszimat ivartalanítani, de előtte minden szükséges információt be szeretnék gyűjteni.

Kell-e alá vmilyen speciális alom, vagy a forgács az jó? A varratokat fogja-e rágcsálni, esetleg ki is tudná tépni? Mikor ehet először a műtét után, és mit? Mennyi idő míg rendbe jön?

Most hirtelen ezek a kérdések merültek fel bennem, de szívesen fogadok minden hasznos tanácsot.



2012. jún. 7. 03:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Én alapból nem almozom a nyuszimat, így műtét után sem, ilyenkor főleg nem célszerű a forgács, a lehető legkönnyebben tisztítható megoldás kell. Nekem alapból csak szőnyeg van alatta.

Minél hamarabb eszik a műtét után annál jobb. Ha már teljesen felébredt, remélhetőleg lesz étvágya. Én fűzfaággal kedveskedtem neki, mert imádja, de csak néhány levelet evett meg egyszerre, idővel jött csak meg az étvágya. Az én rosszcsontom több varratot is kitépett, úgyhogy kénytelenek voltunk gallért adni rá, ami miatt utált minket. Kevesebbet evett, mint máskor, le is fogyott picit varratszedésre, meg nem tudott mosakodni(persze erre naponta több alkalmat is biztosítottunk neki, teljes felügyelettel, hogy tényleg CSAK mosakodjon, és ne szedjen varratot. Viszont így szegény a lágybélsarat sem tudta megenni, így azt se volt leányálom 1 hétig takarítani utána. Mi csütörtöki napon voltunk a műtéten, és következő hét pénteken mentünk varratszedésre. Kínszenvedés volt ez az 1 hét, de túl vagyunk rajta, azóta is ugyanolyan betyár, mint volt :))

De egyébként ez csak az én sztorim, tudtommal, a legtöbb nyuszi nem bántja a varratokat. Nekem nehéz elképzelni, mert ilyen rosszcsontom van, de biztos így van :)

2012. jún. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. Akkor szerintem törölközőt fogok alá tenni, míg rendbe nem jön. Biztos, ami biztos.

Ó, az én nyuszim is egy igazi csibész.:) Úh nekem is elég nehéz elhinni, hogy lehet nem fogja birizgálni a varratokat.

Nálunk a petrezselyem, és az angol zeller a kedvenc, remélem lesz majd étvágya.

2012. jún. 7. 16:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Én kérnék a rendelőből 3 napra való fecskendős etetéshez való nyúltápszert. Critical Care-t vagy hasonlót, meg probiotikumot, és persze fecsit.


Ha nincs tápszerük, akkor a szokott tápjából a magas rosttartalmú részeket is összetörheted, és pempősítheted.


És műtét előtt etesd meg alaposan. Hányni nem tudnak, és gyorsabban gyógyul, ha tele a hasa rostokkal.


Nem feltétlenül kell a műtét utáni etetés, de ha étvágytalan, így nincs izgulás, és a gyógyszert is könnyebb beadni, ha fincsi.

2012. jún. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A varrat befelé lesz, és kirághatatlan. :)
2012. jún. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Legalább is, ha jár továbbképzésre a dokid...
2012. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenképp rákérdezek akkor a tápra, meg a fecskendőre. Köszönöm.

Nem tudom, hogy jár-e továbbképzésre, de jó lenne, mert ez a befelé lévő varrat nagyban megkönnyítené a helyzetünket.


Abban kérhetnék még segítséget, hogy ebben a nagy melegben hogyan tudnám könyebbé/elviselhetőbbé tenni neki a mindennapokat? Azt olvastam, h a bundáját nem szabad vizezni, csak a fülét. Használ a fül nedvesítése?

2012. jún. 9. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!