Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A ti tengerimalacotoknak...

A ti tengerimalacotoknak mennyire hullik a szőre? Mennyi az, ami még normális? Alkalmanként lehet több is?

Figyelt kérdés
Régen tetű gyanúsak voltak így vettem rájuk port. (vagyis az enyém gyerkőce eléggé legyengült és azon kiderült hogy az, így a biztonság kedvéért leszórtam én is őket) Szerintetek leszórjam megint őket? Lehet tényleg van bennük és azért hullik a szőrük? Vagy csak a meleg miatt? Az a baj, hogy látok rajtuk olyan kis pici fehér hosszúkás valamiket de lehet a forgácsból is. Mozogni nem látom őket. Most csak ezért nem akarom dokihoz vinni őket. Amikor a port vettem azt mondta a patikus, hogy a doki többnyire ezt írja fel első körön, aztán ha csak nem jó akkor nem tudja. Amúgy már több mint fél éve nálam vannak, lassan a nagy 1 éve. Nem látom hogy foltokban hiányozna a szőrük. Szép fényes, esznek rendesen. Hasonló problémával valaki?
2012. jún. 7. 23:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Most itt a nyár, gondolom a megfürdetem kiderül ha van bennük. Ti hogy szoktátok ezt? csak sima langyos meleg vízben vagy tesztek is bele valamit? Nem akarok rendszert csinálni belőle, nem koszosak vagy büdösek csak lehet egyszer nem ártanak. Szerintetek?
2012. jún. 7. 23:57
 2/5 anonim ***** válasza:
A mi tengerimalacunknak is hullik a szőrük (angol rövidszőrű). Ha kivesszük őket és mondjuk az ölünkbe/törülközőre rakjuk akkor marad ott szőr! Szerintem ez természetes úgy olvastam! Amíg nem foltokban hullik addig szerintem nincs baj! Mi úgy szoktuk fürdetni, hogy a csapba engedünk egy kis vizet és abba rakjuk bele! Nem raktunk bele semmit, mert csak kicsit lemosdattuk őket, mert össze-vissza tapicskoltak a pisijükbe mikor kint voltak. :) Szerintem ezt te is megcsinálhatod, és legalább meglátod, hogy tényleg minden rendben van-e! Vigyázz nehogy megfázzanak!
2012. jún. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Itt egy fórum, itt olvasgathatsz róla! Írnak hasznos tippeket! [link]
2012. jún. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Babasampont vagy kiscicáknak való sampont használhatsz.
2012. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Én is ezt olvastam, csak kíváncsi voltam ki hogy szokta. Majd szerintem ha kicsit fixebb jobb idő lesz akkor be is szorítom a napirendbe a "pancsit". nem tudom mit szolnak majd hozzá:S De egyszer kibírják a csajok :D
2012. jún. 8. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!