Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fürdés után nem fog igy...

Fürdés után nem fog igy megfázni a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
szóval megfürdettem,megtöröltem és elkezdtem hajszáritózni, de nem nagyon hagyta,igy nem tudtam megszáritani rendesen,kicsit nedves maradt,nem fog megfázni? A lakásban 27 fok van,szóval hideg és huzat nincs.
2012. jún. 14. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Addig rendben is van a dolog, hogy fürdetés után megtörlöd egy törcsivel, de hajszárítóval megszárítani TILOS! Igazából nem tudom, hogy miért, de csak rosszat teszel vele neki. Mellesleg ugyan hogy fázhatna meg 27 fokban? Szerintem inkább melege van. :)
2012. jún. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt hol hallottad,hogy tilos hajszáritót használni??? Keress rá, mindenhol irják,hogy lehet!!!!
2012. jún. 15. 09:42
 3/4 Norina86 ***** válasza:
43%

Nemcsak hogy nem tilos hajszárítózni, de általában a törölköző nem elég, ha túl nedves marad a szőre, megfázhat. Legközelebb bátran szárítsd meg, még ha nem szereti a hangját, akkor is. Ha nem tüsszög 1-2 nap múlva, valószínűleg nem fázott meg.

Nemcsak a szobahőmérséklet a lényeg, hanem a párolgás is fontos: a víz ahogy párolog, elvonja a hőt a környezetétől, vagyis a nedves bőrfelület hűvösebb lesz mint a levegő, és ilyen kis állatnál, akiknek a hőmérséklete amúgy is 38-39 fok, vigyázni kell a megfázásra.

Nyáron lehet nedvesíteni a szőrét, ha a hőmérséklet 30 fok körül van, de még nyáron is ajánlott hajszárítóval megszárítani fürdés után, amennyire lehet.

2012. jún. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Norina86! Köszönöm a kielégitő választ,én is igy tudtam,ahogy te leirtad! Most fürdettem őket először,az egyik malacom hagyta is,hogy alaposabban megszáritsam,de a másik nem,már nagyon ugrált. De legközelebb akkor nem engedek neki,rendesen megszáritom. Nem tüsszögnek,remélem nem fáztak meg. És meg kellet fürdetni őket,bogarak miatt,még mielőtt valaki azzal jönne,hogy minek fürdetem őket.
2012. jún. 15. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!