Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon elrontottam?

Nagyon elrontottam?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a nyuszit, és kicsit megsimogattam a bundáját. Egy darabig tűrte, aztán gyorsan elugrott tőlem a sarokba. Szerintem megijedt. Fog még valaha is szeretni ezek után? :'(

Egyáltalán hogyan kezdjem a szelídítést? Amúgy ha elmegyek a ketrec mellett nem fél, eszik-iszik rendesen, jól elvan. Azért gondoltam, hogy megsimogatom kicsit, de talán rosszul tettem. :(



2012. jún. 14. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,nem rontottad el. Viszont mindenképpen fokozatosan közelíts hozzá,főleg az első pár napban. Még meg kell szokni a helyét,a környezetét, Téged.

Regisztrálj erre az oldalra: [link]

Itt nagyon jó közösség van, és minden kérdésedre választ kapsz,ők mind tapasztalt nyuszi tulajdonosok.

Adj neki ketrecen keresztül egy kis finomságot,pl egy kis petrezselyem zöldet,azt imádják. A nyuszik nagyon szeretik a gondoskodást, törődést,simogatást,sőt egy idő után ki is követeli majd Tőled :) Csak hagyj neki időt! :)

2012. jún. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez normális, mivel még nem szokta meg a környezetét, és az őt körülvevő embereket.
2012. jún. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha meg is ijedt tőled ne parázd túl, az állatok nagyon gyorsan elfelejtik ezeket az apróságokat.
2012. jún. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az ijesztgetést nem szeretik a nyuszik, de játszanak megijedőset. Nem hiszem hogy nagy bajt csináltál, hiszen nem kergetted. Minden nyuszi haspók, ha kézből eteted gyorsan haver lesz. De vigyázz nagyon, hogy mit, és mennyit kaphat. A baba nyuszik pocakja nagyon érzékeny. Szoktatni kell őket minden új kajához. Akár bele is pusztulhat a túl sok nasiba. Csak a mesében élnek sárgarépán, igaziból szénát kell enniük.
2012. jún. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor jó! Most már engedi, hogy rövid időre megsimogassam, de egy idő után elugrik és hátat fordít. Ez most mit jelent? Amúgy milyen csemegét adhatnák neki? Széna, táp nem kell neki a kezemből, mást meg ugye nem adhatok, mert még nincs három hónapos. Van valami esetleg, amivel mégis etethetném? És mikor vehetem majd ki a ketrecből? Remélem hamar barátok leszünk! :)
2012. jún. 15. 09:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor jó! Most már engedi, hogy rövid időre megsimogassam, de egy idő után elugrik és hátat fordít. Ez most mit jelent? Amúgy milyen csemegét adhatnák neki? Széna, táp nem kell neki a kezemből, mást meg ugye nem adhatok, mert még nincs három hónapos. Van valami esetleg, amivel mégis etethetném? És mikor vehetem majd ki a ketrecből? Remélem hamar barátok leszünk! :)



Egy ismerősöm mesélte, hogy neki évek kellettek hozzá, mire megszokta a gazdáját, de valószínű, hogy az nem volt ennyire kicsi, mint a tied.

Hogy milyen kortól mit lehet adni, azt nem tudom, de szeretik a salátalevelet.

2012. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hál' istennek azóta már semmi gond, nagy haverok vagyunk! Az ölemben alszik a kis dög. :D Meg a kezemből eszi a szénát.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :))

2012. jún. 20. 16:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2012. jún. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!