Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Igaz az, hogy nyitott ablaknál...

Igaz az, hogy nyitott ablaknál védelmet nyújt a denevérek berepülése ellen, ha a függönyt behúzzuk. Érzékeli az állat, hogy ott akadály van?

Figyelt kérdés

2012. jún. 17. 22:00
 1/7 Platypus ***** válasza:
Tökéletesen érzékeli. De ha nyitva is van, akkor se fog berepülni. Nálunk tele van az udvar denevérrel, nincs szúnyogháló és nyáron nyitott ablakkal alszunk, mégse repült be még soha(a függönyt vagy elfelejtem, vagy nem). Madárra már láttam példát, tessékeltem ki véletlenül betévedt fecskét, csuszkát és még királykát is. Nem egy helyről, mielőtt valakinek feltűnne a nagy biodiverzitás :)
2012. jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig berepül!!!!! Mi panelban lakunk, 9. emelet és már legalább 4x bejött a lakásba denevér! Nm biztos,hogy berepül,szerintem inkább bemásztak,mert ha repültek volna nagyobb zajt hallottunk volna, de mindig csend volt,amikor észrevettük,hogy a lakásban van. Mióta új ablakaink vannak és szúnyogháló van rajtuk,azóta vagyok nyugodt!
2012. jún. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk, anyámék régi lakásába a földszinten berepült a kis WC ablakon egy, utána az ajtón át bejött a konyhába. Anyám élettársa elkapta, rárakott egy vödröt. Egy ideig ott volt a vödör alatt az asztalon, aztán kivitte elengedni.


Ismerősnek meg a 3-madikon repült be egy, mert nekik a házzal szembe nagy fák vannak és onnan jött át.

2012. jún. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:
A denevérek hangtalanul repülnek. Hozzánk úgy jutott be, hogy szegény "beteg" denevért felhozták nekem egy dobozban. A denevérnek semmi baja sem volt, csak leesett a földre, és lendület nélkül nem tud felszállni. A dobozból rögtön kiugrott, és nekiállt körbe-körbe repkedni a szobában. Semmi hangja nem volt, csak a szelét éreztük. A szűk hely ellenére nagyon ügyes volt, semminek sem repült neki, a vékony függönyt is akadálynak vette. Ahogy kinyitottuk az ablakot, kitalált és elrepült.
2012. jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Én sem hallottam még itt a társasházban, hogy berepült volna valahova, de megtörténhet.

Mindenesetre behúzom a függönyt és remélem, hogy nem lesz ezzel gond.

2012. jún. 27. 21:46
 6/7 anonim válasza:
Hozzám épp tegnap repült be először , pedig az ablak csak bukóra volt kinyitva és volt függöny is! Nem tudom,hogy bemászott-e vagy berepült,mert nem láttam , csak a hangjára keltem fel , meg , hogy csapkodott a radiátornál. Utána szépen felmászott a függönyön. Ez elég vicces volt , mert tudni kell,hogy a függönyöm beér az ágy mögé és először csak azt láttam,hogy valami húzza a függönyt,majd hirtelen előbukkant az ágy mögül és mászott tovább fölfele :D A lényeg h gyorsan kihúztam a szobából , kinyitottam az ablakot és átmentem a másik szobába aludni :D reggelre már nem találtam ott szerencsére. Egyébként eléggé megijedtem , mikor felkeltem hajnalban,hogy mi lehet ez. Ha lehet nem fogom kinyitni az ablakot este még bukóra sem inkább :D
2012. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
hozzánk is berepült kétszer, mindkétszer úgy, hogy nagyon kicsire volt kinyitva az ablak. A denevér pedig telibe neki repült az ablaknak és ahogy zuhant beesett a szobába.
2014. jún. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!