Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacot ne vegyük ki...

A tengerimalacot ne vegyük ki a ketrecből, ha nem akarja?

Figyelt kérdés
Sok helyen írják, hogy a malacokat engedjük ki nagyobb térbe (lakásba), hogy mozoghassanak. De amikor ki szeretnénk venni őket, el akarnak szaladni, és kint nem nagyon futkosnak. De egyébként bent a ketrecben élénkek, futnak pattognak, jól érzik magukat. Akkor ne is vegyük ki őket? (ketten vannak, 50x100-as helyen)

2012. jún. 18. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
De igen. Magatokhoz kell szoktatni őket. Azt is meg kell szokniuk, hogy megfogjátok őket. Nem azért nem engedik meg, mert nem akarnak kijönni, hanem mert tőletek tartanak. Kint pedig időt kell nekik hagyni, hogy megismerjék a terepet. Először csak egy kisebb területre engedjétek ki őket.
2012. jún. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vegyétek ki őket meg kicsit simogassátok hogy megszokjanak. Én úgy szoktam hogy kiveszem őket napi 2-3 alkalommal először simogatom meg foglalkozok velük majd elkerítek a szobában egy részt párnákkal meg dobozokkal hogy ne tudjanak bemászni kisebb helyekre plusz kiteszem a kis házukat is aztán hagyom őket 1 órán keresztül had szaladgáljanak.
2012. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ki kell venni őket. Sok helyen azt irják,hogy csak akkor vegyük ki őket,ha már nem menekülnek a kezünk elől,de ez hülyeség,mert a malacom már 2 hónapja nálunk van és még mindig fejvesztve menekül,ha ki akarom venni. Ha rajta múlna,akkor sose lenne kivéve,mert ő sose engedi magát. Pedig társa is van, ő meg szépen engedi,hogy megfogjam,igaz ő még csak 7 hetes. Vedd ki nyugodtan,ha tetszik neki,ha nem.
2012. jún. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt találtam ki annak idején, hogy másszanak ki egyedül. Tettem be egy lapos dobozt és látványossá varázsoltam a folyosót, hogy felkeltse az érdeklődésüket és akarjanak kimenni. Mostanra elértük, hogy egyedül közlekednek ki-és be a röfik, így nem kell hajkurásznom őket, nem stresszelődnek, jönnek-mennek, amikor nekik tetszik.
2012. jún. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)akkor majd csak megszokják. Sajnos, azt, hogy a malackák maguktól mászkáljanak ki-be, nálunk nem lehet megoldani, de remélem megszeretik amúgy is :)
2012. jún. 18. 20:17
 6/7 dorinna00 ***** válasza:
Vedd ki nyugodtan hisz te vagy a gazdája. De ha nagyon ellenkezik (visít, kapar) inkább hagyd, biztos fáradt.
2012. júl. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én malacom mindig menekül,kapar,lehetetlen megfogni. Ő nem csak néha,mindig ilyen,nem azért,mert fáradt. Most már én se hajkurászom,beleuntam. Kinyitom a ketrecet és kijön magától. Csak igy sose lesz szelid,kézhez szokott :(
2012. júl. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!