Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi!? (bővebben lent)

Nyuszi!? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval van egy nyuszim és bent van a házba egy ketrecben és éjszaka elég sokat "zörög". Tesóm legújabb rögeszméje, hogy zavaró (ez kb 2 hete van a nyuszi meg április eeje óta itt van és egész eddig ezt csinálta)és tesóm a szülők "kedvence" és persze magával húzta ezzel a szüleimet is. A nyuszit az udvarra kitenni nem tudom(kint vannak a kutyák). Most meg már fogalmam sincs, hogy mit csináljak vagy hova menjek vele. :( Bocsi, ha kicsit értelmetlen lett. Köszi, ha egyáltalán végigolvastad.
2012. jún. 22. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:

A nyuszi legyen nagyon sokat szabadon napközben,este is,lefekvésig.Akkor rakd be amikor aludni mész.Tegyél elé szénát és egy kis zöldséget,pici tápot.Megvacsorázik,fáradt lesz és elnyúl.Így éjjel nem fogja rágni a ketrecet,amiatt,hogy futkározna.Ha felébred szénát fog rágcsálni.

Nekem is van egy nyuszim,de ő már nem csinál ilyeneket.Most,hogy már okos nagyfiú,így sose zárom a ketrecbe,szabadon van,ajtaja mindig nyitva.Éjjel is.De legtöbbször bemegy a ketrecébe aludni,vagy a nappaliban az asztal alatt alszik.

2012. jún. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Azt próbáltad már, hogy letakarod? Sok gazdinak ez is segít. Persze vigyázz, hogy ne valami nagyon vastag pléd legyen ebbe az amúgy is nagy melegbe és elég ha csak azt a felét takarod le, amin át téged lát. Ha ez sem segít akkor kend be valamivel a rácsnak azt a részét amit rág (már nem emlékszem, hogy melyik illóolaj az, de van amit nem szeretnek.. olvass utána én a torpenyul.hu oldalon olvastam). Ha ezt már próbáltad és ez sem segít, akkor próbáld meg teljesen nyúlbiztosság tenni a szobádat és szabadon hagyni éjszakára :) Remélem megoldódik a probléma és nem kell tőle megválnod tesód miatt :S :S

Sok sikert hozzá!:)

2012. jún. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kiteszed arra vigyázz, hogy ne napra, hanem árnyékba tedd!
2012. jún. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok: megtaláltam.. eukaliptusz olajat írnak, hogy azzal kell bekenni a tárgyakat és állítólag leszoknak a rágásáról. (Van ez a körömrágásról leszoktató körömlakk embereknek.. na azzal viszont nem mész semmire, mert imádják a keserű ízt a nyuszik:D )
2012. jún. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak. :)
2012. jún. 23. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!