Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 8 hetes nyuszim nem eszi a...

8 hetes nyuszim nem eszi a lágybélsarát. Ez normális?

Figyelt kérdés
És mennyi tápot kell adni egy ilyen kis nyúlnak, eddig napi 2 kis marékkal kapott, az sok neki?

2012. jún. 22. 14:42
 1/10 anonim válasza:
0%
Igen, a 2 maréknyi az sok neki, és azt meg nem tom, h mi az a lágybélsarxdd
2012. jún. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát, akkor kösz a választ. Az a fürtös bogyó, amit visszaeszik. Amúgy a kicsinek még fejlődik a szervezete. Akkor nem jobb hagyni, hogy annyit egyen, amennyit akar?
2012. jún. 22. 18:21
 3/10 anonim ***** válasza:
A két marék jó.
2012. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kap zöldséget, gyümölcsöt? (Elvileg 3 hós koráig nem adhatsz neki, de ha már most adsz, lehet ez lesz a probléma). Ha csak szénát és tápot eszik, akkor próbáld meg visszavenni a tápot. Nem sok az a 2 kis maréknyi. Enyém is 8 hetes és ő is ennyit kap, viszont vannak nyulak, akiknek ez sok lehet és kevesebbre van szükségük. Lehet hogy amiatt nem eszi vissza, próbálgasd :)
2012. jún. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő: nagyon-nagyon köszönöm! Természetesen gyümit meg zöldséget nem kap, és most kicsit kevesebb tápot fogok adni neki, mert a drágámnak nem fűlik a foga a szénához. Rendesebben ette, amikor csak egy marokkal kapott, mint a nagy. A széna is tápláló, nem?
2012. jún. 22. 19:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen teljesen tápláló a széna :) Ha csak szénát kapna is egészséges lenne, mert ő nem hízónyúl. Van olyan állatdoki, aki kimondottan "haragszik" a tápokra és csak a szénára esküszik, így semmi gond nem lesz, ha visszaveszel a táp adagjából:) Amúgy milyen szénát eszik? (Csak azért kérdezem, mert írtad, hogy nem szívesen eszi)

3. válaszoló voltam

2012. jún. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Eddig Woody volt, most a Sparban vettem nekik Pet Luxury rétiszénát, az szép zöld volt, úgy látszik, ízlik nekik. De egyelőre még csak kísérletezgetünk. A nagyobbik az habzsolja mindkét fajtát, a kicsi is evett rendesen, amíg nem kezdtem el több tápot adni neki. De ezek szerint bőven elég lesz majd nekik a friss széna, meg a napi egy kis marok táp. :) Aztán majd ha a kicsi 3 hónapos lesz, adok neki zöldet is. A nagy eddig kamillát és petrezselymet kapott, meg mogyoróágat, most kezdem bevezetni a többi zöldet.
2012. jún. 22. 20:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Ismét én.. :D

Nem tudom hol laksz, de ha tudsz, szedj füvet (azt a nagy hosszú szálút)és szárítsd ki. Én 55 m^2-es panelba lakom és ott szárítom, szóval megoldható, ha nehezen is, de megoldható :) Az enyém kétpofára tömi. Vagy ha van a közeledben fressnapf, azt is imádja és mástól is pozitív visszajelzést kaptam a szénával kapcsolatban. Ha gondolod próbáld ki ezeket. Aztán reméljük ha csökkented a tápját, akkor majd már megeszi a bogyóit :)

2012. jún. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az is lényeges, milyen tápot adsz neki. Nézelődj a neten, hogy mit ajánlanak fiatal nyusziknak.
2012. jún. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére már nincs gond! A kis betyár egy egész nagy szénatartónyit megevett! Tápot 2 evőkanálnyit adok neki, és úgy látszik, ez beválik. Sokkal egészségesebb mennyiséget esznek, mint amikor egész nap tápoztak!


Úgyhogy köszönöm a tanácsokat! :))

2012. jún. 23. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!