Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet megszelídíteni a...

Hogyan lehet megszelídíteni a tengerimalacokat?

Figyelt kérdés

Már vagy egy hónapja megvannak, de már kezd idegesíteni, hogy még mindig félnek tőlem, nem tudom őket megfogni, mert úgy szaladnak, de inkább már nem is próbálom, mert félnek. Ha véletlen megállnak, tudom őket simogatni, de akkor is vigyáznom kell, nehogy hirtelen megmozduljak, mert akkor már futnak, és kezdhetem elölről.

Az segítene, ha sokat venném őket kézbe? Vagy inkább építsek nekik az udvaron egy "kifutót", és ott próbáljak velük játszani?



2012. jún. 26. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokat kell beszélni hozzájuk, adj a kezedből valami csemegét nekik és simogasd őket!

Idő kell hozzá, de megszelídülnek!


Olvasd el ezt az oldalt, hátha segít:

[link]

2012. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is a szelídítésel volt problémám és nekem azt mondták, hogy minden nap 2-szer ki kell venni és a kedvenc ennivalóját adni neki. Ha nem tudod, hogy mit szeret a legjobban, akkor adj neki friss gyümölcsöt( próbáld meg a kezedből, hátha elveszi) és közben simogasd. Ezt lehet, hogy pár hónapig fog tartani, de megéri az eredmény, mert nekem sikerült. :) Sok szerencsét! :)
2012. jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
vedd ki minden nap, simogasd, etesd. tényleg beszélj hozzá sokat, mert egy idő után megszokja a hangodat, és a bőröd illatát és akkor már nem fog félni.
2012. jún. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. jún. 27. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!