Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen mennyiségű ennivalót...

Milyen mennyiségű ennivalót lehet egy tengerimalacnak adni?

Figyelt kérdés
Nem szeretném hogy elhízzon,de azt se hogy éhezzen majd szegény, de nem tudom, hogy mennyiségre mennyit lehet adni neki pl: zöldség-gyümölcsből, vagy tápból.

2012. júl. 1. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, mekkora malacról van szó. Az enyémek felnőttek, tápból 1-2 evőkanál elég nekik (fejenként) egy nap, ha egy-egy negyed almát kapnak reggel, akkor egy kb. ugyanakkora répát ehetnek este. Széna mindig van előttük, meg víz.

Emellett kapnak füvet, pitypanglevelet, petrezselyemzöldet. Amíg növésben voltak, addig egy kis lucernát. Mikor ki akarom venni őket, akkor jön az uborka!

Mindegy mennyit esznek, csak mozogjanak sokat!

2012. júl. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok

Attól meg ne félj, hogy éhezni fog, szól ő, ha éhes, egyáltalán nem szégyenlős! És elég érthetően mondja!

2012. júl. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2012. júl. 2. 12:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2 fiatal malacom van, reggel 2 evőkanál táp (nem magkeverék,hanem pelletált táp!!!) 1 marék zöldség (csak egyfélét,legfeljebb 2 félét,este 2 ek táp,1 marék gyümölcs + friss fű. Széna és víz mindig van előttük,ez a legfontosabb. Próbáld mindig ugyanabban az időben etetni,igy elkerülhető az egész napos sípolás!
2012. júl. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja,értelemszerűen ha 1 malacod van,akkor a fele mennyiség kell, utolsó voltam.
2012. júl. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!