Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Német óriás nyulak?

Német óriás nyulak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tegnap 2 német óriás lepke tarka nyulat hoztunk el, a bak mostanság kezdett pározni, a nőstény úgy 4-5 hónapos. Sajnos csak csomagtartóban egy ketrecben tudtuk őket elhozni, és a nagy meleg miatt szegények nem sok levegőt kaptak, de sokszor megálltunk és levegőztettük őket. Amikor a kocsiban feküdt a ketrecben, láttuk, hogy az egyik lábán eleven seb van, vérzik. Körömvirág krém jó rá? Lehet vele kenni a sebet? És ha ott úgy adtak nekik pl. salátalevelet, hogy egy napig kitették a napra, itt is úgy kell kapniuk, vagy muszáj fonnyasztani?

Tudnátok mesélni erről a fajtáról? Elnézést, hogy ennyit kérdezek, még kezdő vagyok ezen a téren. :)

Köszönöm előre is! (:


2012. júl. 2. 00:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

vagy nem muszáj fonnyasztani*

Bocsánat, a "nem" szó kimaradt. :)

2012. júl. 2. 00:05
 2/13 anonim válasza:

A seb:

Ha a nyuszinak nagy sebe van és gennyesedik, akkor feltétlenül kezelni kell.Így:a sebet ki kell mosni, hogy semmiféle kosz ne legyen benne.Utána főzz egy tömény kamillateát és várd meg amíg kihűl.Aztán vattakoronggal itasd át a sebet.Várj öt percet és csak utána kend be körömvirág krémmel közepesen vastagon.Ha lehet kösd be gézzel.Ezt naponta kell ismételni(a géz mindig legyen tiszta) és addig kell csinálni amíg a seb teljesen be nem gyógyul.

Az etetés:

Az ilyen nagy méretű nyulaknál a zöldségnek mindig frissnek kell lennie.A lényeg az hogy még a zöldségből és a gyümölcsből is sok vizet tudjanak kiválasztani, főleg nyáron.Ha ott úgy szokták meg akkor fokozatosan rá kell őket szoktatni a friss táplálékra.

Remélem tudtam segíteni. :)

2012. júl. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. júl. 3. 17:01
 4/13 anonim ***** válasza:
Igazából mint fajta, nem ismerem a német óriás nyulakat, de azt hallottam, hogy a nagy termetű nyulak szelídebbek, olyan "békés óriások". :) Meg a nyulak általában nagyon kedves, szeretnivaló jószágok. Úgyhogy biztos nagyon jól ellesztek! :D
2012. júl. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos ma az egyik hőgutát kapott, hiába hűtöttük, ők kinti nyuszik, és egy fél óráig délután nagyon nagyon meleg van ott. Mindent próbáltunk, mindenhogy hűtöttük, vizeztük őket... :'( Egy 10 perc alatt lezajlott az egész, 2-en masszíroztuk, vizeztük a nyuszit, közben tesóm hívta az állatorvost.. De már semmi esély nem volt. "Felboncoltuk", tudtam, hogy rajta már segíteni nem lehet. A tüdeje meg volt főve!! :( Eltemettük. :'(
2012. júl. 3. 19:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Úristen...hát, ez nagyon szomorú! Amúgy ahonnan hoztátok: ott is kinti nyuszi volt? mert ha nem, akkor nagyon megterhelhette őket a hirtelen meleg. Amúgy ezt a meleget tényleg alig lehet bírni. Ugye árnyékos helyen van a másik? Nagyon sajnálom szegényt...részvétem. :(
2012. júl. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kint voltak, csak egy ilyen kamraféleségben, nem sokkal, de valamivel hűvösebb volt ott. :(

Most úgy vannak, hogy ez egy fedett, zárt helység, és le van betonozva a ketrec alatt. Kint vannak a ketrecből, a 3 lány nyuszi, a bak meg bírja, de őt is dörzsölgetem hideg vízzel. A betont locsoljuk, a nyuszikat dörzsölgetjük, nagyon nem tetszik nekik a víz, de ez van :)

2012. júl. 4. 14:55
 8/13 anonim válasza:

A legelső vagyok.

Ha a másik nyulat is veszélyben érzed, akkor ebben a nagy melegben vidd be egy hűvös helyre.

2012. júl. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Most már nem érzem őket veszélyben, megoldottuk. Köszönöm szépen a válaszokat!! :):)
2012. júl. 5. 15:16
 10/13 anonim válasza:
Sok szerencsét a nyuszikhoz. :)
2012. júl. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!