Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vemhesnek tűnik a csincsillánk...

Vemhesnek tűnik a csincsillánk, Honnét lehet tudni, hogy mikor lesznek meg a kicsik, és mire kell figyelnünk, milyen előkészületeket kell tennünk?

Figyelt kérdés
Jelenleg ott tartunk, hogy nagyon nagyon megnőtt a pocakja, és érezni lehet benne a mozgolódást!
2012. júl. 2. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor hamarosan megérkeznek. :) Napok kérdése, max. 1-2 hét. Ha nagyon biztosra akartok menni, akkor grammos mérleggel naponta mérjétek le. Az utolsó hetekben már nem sokat híznak, a szülés előtt pár nappal pedig már teljesen stagnálnak, egy kicsike súlycsökkenés is belefér. Hirtelen nagy mértékű fogyás (egyik napról a másikra 30-40 g), vagy hasmenés viszont gondot jelezhet, ilyenkor állatorvoshoz kell fordulni.

Ha ez az első alom, akkor nem muszáj kivennetek az apát, de számíts arra, hogy rögtön be fogja fedezni újra, tehát kb. 110 nap múlva jönnek az újabb kölykök. Ha most nem veszitek ki, akkor a következő alom születése előtt mindenképp válaszd el a szülőket egy időre, hogy ne legyen a nőstény egyfolytában vemhes, és pihenjen a szervezete.

2012. júl. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, és ha nagyobb a ketrecük rácsköze, mint 2-2,5 cm, akkor érdemes körbe barikádozni valamivel, mert az újszülött csincsillák simán kiférnek ekkora résen.
2012. júl. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ, igen ez az első alom,de szerintem külön is választjuk akkor őket, mert szerintem is egy pici pihenés jó lenne az anyának. Az viszont furcsállom, hogy még így is rá, rá mászik a fiú ?!

Jaj nagyon izgatott vagyok, nagyon jó lenne már ha megjönnének a picik, mert ebben a nagyon melegben nagyon sajnálom szegény Csinikét, látszik rajta, hogy nehezen viseli!

2012. júl. 3. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!