Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kellösszefoglalásban...

Mit kellösszefoglalásban tudni a tengeri malacokróL?

Figyelt kérdés
akarok 2 lányt, csak bizonytalannak érzem magamat benne legfőképpen az etetésa érdekelne meg hogy abból mennyit és hoygy mikor :/ Köszi a válaszokat előre is :D
2012. júl. 3. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
én magot szoktam nekik adni minden nap egy hamus tálnyit. Az uborkát imádják, abból kapnak + salátát, almát, répát... itató is kell nekik, mert inniuk is kell. Ha éhes, akkor hangosan visít :) Aranyos állatok, az enyémek az elején kicsit féltek, de ha minden nap kiveszed egy kicsit, akkor kézhez szoknak. Egy nagy nyúlketrecben vannak, de szeretnek elbújni, van egy kis házikójuk.
2012. júl. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És eggy 120 cm szer 60 cm es házikó elég nekik??? szerintem bőven Bocsi az íráséért xDDD
2012. júl. 3. 18:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Az alaptakarmány széna legyen, ez mindig legyen előttük. Mellé tengerimalac táp (nem magkeverék!) naponta 1-2 marékkal, és gyümölcsök, zöldségek.

120-as ketrec elég kettőnek.

Olvasd el ezt az oldalt, itt mindent megtudhatsz :) [link]

2012. júl. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

OLvastam minden oldalt, remélem eléggé tájékozódott lettem :D de válaszok még jöhenek nyugodtan

Várom őket :)))))))))))))

2012. júl. 3. 20:19
 5/8 anonim ***** válasza:
jaj télleg széna :D meg füvet is szoktam nekik szedni
2012. júl. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
120*60? királyság :D
2012. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 fiú tengerimalim volt. Mindig legyen előttük széna vagy, ha van akkor szedhetsz nekik a kertből füvet, de ki is rakhatod őket legelni(rájuk borítasz egy lukacsos ládát és ők jól elvannak). Friss víz is legyen mindig és mivel a szervezetük nem tud előállítani C-vitamint, ezért vagy a vízbe kell nekik cseppenteni vagy ilyen port kell szórni a kajájukra(kisállatos boltokban lehet kapni a port és a vízben oldódósat is, de én a vízben oldódósat jobban ajánlom, mert azt nem tudják kiszórni). Gyümölcsöt, zöldséget egy-két marékkal naponta lehet nekik adni. Nálam malactápból 2 kiskanálnyit kaptak fejenként(külön tányérjuk volt, párszor át kellett őket tennem, ha egy tányérból ettek, de egy idő után megtanulták, h melyik kié). Kell nekik egy kis házikó, én raktam be törölközőt is(szerettek ráfeküdni és bebújni alá). Rakhatsz be nekik egy darab fát, hogy kopjanak a fogaik, bár a faházikót is szeretik rágcsálni. Naponta kézbe kell őket venni, h megszokják az embert(nálam először féltek, de egy idő után már mosakodtak is az ölemben). Most csak ennyi jutott eszembe. Remélem tudtam segíteni.
2012. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 dorinna00 ***** válasza:

Nekem 1 lány malim van. Épp terveztük, hogy veszünk mellé mégegy kislányt amikor kiderült, hogy vemhes. Nagyon örültem neki. Egy tipp ha malit veszel:

nézd meg, hogy vemhes-e! Ezt úgy teheted, hogy lerakod háttal felfelé és ha körte alakja van bizonyára van 1-2 béby a hasában.

Tengeri malac tartás:

- Fontos a friss víz. Én egy tálba raktam neki és van egy itatója is, amiből akkor jön a víz ha a nyelvével a csöben levő golyór feltolja.

- Mindig legyen szénája, hogy betudjon bujni alá és ezáltal is a kihullótt szőröket álltáfolítja magáról.

-Próbáld változatosan etetni, főleg ha vemhes. Ha sokáig ugyanazt a támlálékot kapja (pl: 2 napon keresztül répa) hasmenése lesz!

Remélem segítettem!:)

Jó malizást!XD

2012. júl. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!