Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatot ajánlotok?...

Milyen kisállatot ajánlotok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék a szobámba egy kisállatot. Nézegettem őket, mivel úgy indult, hogy mókust szeretnék. Sajnos drága és rengeteget kell vele foglalkozni, amire nem lenne mindig időm:(


-Olyan kéne, amit 10 000ft-ért be lehet szerezni, vagy ha egyedül nem érzi jól magát, akkor a 2-t összesen ennyiért+a ketrec sem kerül ennél többe és az ellátása sem túl költséges.


-ketrecben érezze jól magát, mert nem engednék meg itthon, hogy a szobában rohangáljon naponta órákat. Persze ha kell, kiveszem a ketrecéből naponta egy órát, de csak az én szobámban rohangálhatna, csak ameddig figyelek rá.


-lehessen megfogni, ne legyen túl félős (bár olvastam, hogy ehhez akkor tenyésztőtől kell venni, nem boltban és szoktatás kérdése).


-ami még nehezítheti a dolgot, hogy patkányt, egeret és hörcsögöt nem szeretnék. (Nem tudom, hogy megfelelnének-e a "kritériumoknak", de ezek mindenképpen kilőve.)


Ugyan nem kisemlős, de azért elmondom, hogy halat nem szeretnék és teknőst sem (ez még tetszene, csak ez is kimászkál).



Tehát ami ezeknek megfelel és nem írtam, hogy nem szeretném, akkor mi legyen?:O Nagyon szeretnék egyet és tényleg rendesen gondoskodnék is róla:) 17/L


2012. júl. 8. 13:06
1 2
 1/18 anonim válasza:
tengerimalac de kettőt kell venni!
2012. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Király piton :))
2012. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
degu ?:)
2012. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Tengerimalac, mindenképp kettőt..
2012. júl. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor Csincsilla, vagy degu a te állatkád, és ezekne házilag is lehet ketrecet építeni, lehet így olcsóbb, mert ezek is nagy ketrecben szertnek lenni.
2012. júl. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Platypus ***** válasza:
A keret nagyon szűkös, leginkább a ketrec ára miatt. 10.000-ből csak kisméretű ketrecet kapsz, ami tengerimalacnak, nyúlnak, csincsillának már nem elég. Esetleg nézz utána a sztyeppi lemmingnek vagy a zsírfarkú egérnek, ezeket a fajokat nem kell olyan sokat mozgatni, ha elég nagy a ketrecük.
2012. júl. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A degu 1.000,- /db, de egy normális méretű ketrec 30.000,- hacsak nem építesz magadnak.

Vagy a keretet kell bővítened, vagy az állat méretét csökkentened. Mondjuk egér méretűre. :D

Ricantáéknál nézz körül, ők rengeteg kedves kistestű rágcsálót tartanak. Van köztük okos is, kedves is, olyan is amiről még nem hallottál.

Pl. a zsírfarkú egér, mongol egér...

Az én kedvencem a törpe egér. Őket csak nézni lehet, mert annyira picik, de azt érdemes, mert hatalmas társas életük van, és egész pici a helyigényük.

2012. júl. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 milk1122 válasza:
1-ször is patkányt hörcsögöt ilyesmit nem szeretne szoval a tengeri malac degu csincsilla kilö nem ? :D hullámos papagáj max 1200 FT /db egy is megél csak beszélni kell hozzá simogatni kell meg be kell tartani azt hogy mit ehet és mit nem egyébént meg lehet tanitani hogy egy helyre kakiljon ebben az esetben a kalitkába ha kiengeded a szobád ba akkor meg nem hagy nyitva semmit se :D jah és egyéb tippekel még tudok szolgálni ha e mellet döntesz
2012. júl. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"1-ször is patkányt hörcsögöt ilyesmit nem szeretne szoval a tengeri malac degu csincsilla kilö nem " Nem:D mert csak ezeket nem szeretném, a hasonlóak (pl csincsilla, degu) jöhetnek. Ja, most hogy így írtad, madarat sem szeretnék:D (+hüllőt sem)


Köszönöm amúgy a válaszokat, eddig én is a csincsillát, degut nézegettem. A tartásukról, etetésükről, ketrecükről találtam infókat, viszont arról hogy ki kell-e őket engedni arról nem. Lehet hogy nem, csak tudatlan vagyok ilyen téren és szegények egész nap egy ketrecben...:D De gondolom ehhez vannak szoktatva, amelyiket nem szükséges kiengedni.

A degu talán nem él olyan sokáig, az lehet, hogy "jobb"(:S) lenne, vagy a csincsilla, nem emlékszem már.


Ketrecet gondoltam csináltatni olcsóbb lenne, nem tudom. Ennek még utána kell járnom. +meggyőzni anyukámat, aki elég hajthatatlannak tűnik:((

2012. júl. 8. 21:45
 10/18 anonim ***** válasza:
Egy sima törpehörcsögöt is kivehetsz,fogdoshatod,de azért jól elvan a ketrecben is.
2012. júl. 9. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!