Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék vásárolni pici...

Szeretnék vásárolni pici méretű nyuszit, de szeretnék róluk többet megtudni. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mennyit kell velük törődni, mennyire "harapósak"( volt régen hörcsögöm, de az mindig megharapott), és légyszi tudnátok fajtákat is ajánlani? Köszönöm előre is a segítségeteket!

2012. júl. 9. 15:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Keress rájuk a neten!!!!

Amúgy a harapósság szmélységfüggő. Nekünk is volt megérinthetetlen hörcsögünk, és bújós is. Nyusziban ugyanez. Nekünk szerencsénk van, mert egy ragaszkodó, egyátalán nem harapós "egyén" jutott.

2012. júl. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Igaz nincs nyuszim csak kutyusom de azt tudom tanácsolni, hogy amikor megveszed akkor hagyd, hogy a nyuszik környékezzenek meg... mert ha csak úgy kikapsz egyet a sok közül akkor lehet rossz választás is!
2012. júl. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a válaszokat! Nem tudjátok esetleg h mennyi az az idő amit foglalkozni kell velük( mint pl kutyáknál)?
2012. júl. 9. 15:45
 4/21 anonim ***** válasza:
A lehető legtöbb! De ha alszik vagy félrevonul akkor hagyd.
2012. júl. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ajánlom, olvasgasd a torpenyul.hu -t. Nagyon hasznos oldal, mielőtt nyulam lett volna, heteken át bújtam reggeltől-estig, hogy mire a kisasszony megérkezik, minél többet tudjak róla. Három éve van meg, de még a mai napig tanulok róla. Ő oroszlánfejű.
2012. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Esetleg probalkozhatsz mentett nyuszival is. Mire második gazdit keres, már jól látszik a személyisége, és a rágcsamentők pl. nagyon értenek hozzájuk. Megtanitanak nyuszizni, csak utána kapsz állatot.
2012. júl. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ha neves tenyésztőtől veszed akkor van rá garancia, hogy nem beltenyesztett, jól szocializalt nyuszit kapsz, ha menhelyrol akkor állatorvos megvizsgálja, és megmondja mire figyelj, lesz egy jó dokid, és és a profi tartás miatt a nyulad akár tovább is élhet, mint egy új nyúl apróbb tartáshibákkal... + jó eselyed van egy hálás joszagra.

Ha meg boltból, akkor sok szerencsére lesz szükséged...

2012. júl. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az értelmes és értékes hozzászólásokat! Én holland törpenyuszit néztem, tudtok jó tenyésztőt ajánlani?
2012. júl. 9. 17:44
 9/21 A kérdező kommentje:
Holland törpenyúl árakat tudtok mondani?
2012. júl. 9. 19:26
 10/21 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


A nyuszi 'harapóssága' nagy mértékben függ az állat személyiségétől, de az is befolyásolja, hogy a gazdi mennyit foglalkozik Vele, bünteti-e például. (Én ez utóbbit nem ajánlom, csak az a lényeg, hogy ha valami rosszat csinál a nyussz, hangosan szólj Rá, hogy 'NEM!', akár tapsolhatsz is egyet, hogy kicsit megijedjen, de soha ne üsd meg, vagy bántalmazd más módon a tapsifülest, mert akkor megutál, és bizony, lehet, hogy harapni is fog. Én a ketrecbe visszazárást sem ajánlom büntetésképpen, mert akkor úgy tekint majd a lakhelyére a nyuszi, mintha csak büntetésből kéne bent lennie, és ha csak simán bezárod, nem büntiből, akkor is rossz néven veszi majd.)

Ha kis méretű nyuszit szeretnél, szerintem a holland törpe és a mini kosorrú (logófülű) ideális a számodra.

Merrefelé laksz? Mert én főleg Budapesten és környékén tudok tenyésztőket, akik ilyen fajtájú nyuszikkal foglalkoznak. Holland törpét tenyészt például a Nyuszihopp Tenyészet, de vannak Náluk mini kosorrúak is, ezen kívül Tatabányán találhatóak: [link]

Én hollandok szempontjából főként Róluk tudok, és sokan ajánlják is Őket, de ha a mini kosorrú is tetszik (körül-belül akkora, mint a holland törpe), belőlük jóval több tenyészetet találsz, mert ez most a 'menő' fajta, de én is ajánlok párat, például a Jolly Jumpert, ami talán az egyik legjobb, és Budapesten van: [link]

Aztán itt van a Makkocska is, ami szintén nagyon jó, és Budaörsön található (én is innen fogom elhozni a nyuszim kevesebb, mint egy hét múlva :) ): [link]

És esetleg még a Hunny-Bunny, szintén Budapesten: [link]

De ezek csak a legjobbak, még nagyon sok van, viszont szerintem, ha jót akarsz, mindenképpen tenyésztőtől vegyél nyuszit, mert ott biztos fajtiszta és egészséges egyedet kapsz, általában származási lappal és sok hasznos infóval, míg egy állatboltban kiválasztasz egy cuki, 'toy'-nak eladott nyuszit, aki valójában egy keverék, csak még pici, és valószínűleg egyelőre nem is szabadott volna leválasztani az anyukájától, ráadásul 'toy' nyuszi nincs is, maximum holland törpe. Plusz a kereskedéses nyusziknak sokszor vannak foghibáik, mivel mondjuk állófülű és logófülű nyuszi keverékei, pedig Őket TILOS pároztatni, mert a kicsik foghibásak lesznek, és mehetsz havonta, vagy még gyakrabban fogcsiszolásra... :S


Én most így ennyi ötlettel, segítséggel tudtam szolgálni, még esetleg annyi, hogy tudom, az állatboltban olcsóbb a nyuszi, a tenyésztőnél meg 10 ezer, de hidd el, megéri...

Na meg, a nyuszinak legalább 100 x 50-es ketrec kell, még akkor is, ha sokat van kiengedve.

Egyébként meg, olvasgass a Google-ön, ezen kívül ajánlom még a Törpenyúl Klub oldalát is, ahol sok topik van, csupa tapasztalt nyuszigazdi, és elképesztő mennyiségű hasznos információ!


Sok sikert a nyuszivásárláshoz! :)

2012. júl. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!