Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek akváriumban lehet...

Szerintetek akváriumban lehet valamilyen rágcsálót tartani? Bőv. Lent. (:

Figyelt kérdés

van egy akváriumom amiben nem tartok semmit mert a halam meghalt. nem olyan kicsi, de nem is nagy az akvárium. szerintetek tarthatok benne valamit? pl. hörcsögöt/fehér egeret? ha igen akkor adnátok még tippeket hogy mit tudok benne tartani?

/ha nem lehet benne rágcsálót tartani akkor írjátok le hogy miért/


2012. júl. 10. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, mekkora a terrárium?

Egyébként én nem tartanék benne rágcsálót, nekik jobb az ilyen ketrecféleség mert az jobban szellőzik és szeretnek mászni, szükségük van a mászásra.

2012. júl. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet benne tartani ha elég nagy hozzá az akvárium hogy legyen elég mozgástere . Ha leírnád a méreteit akkor meg tudnánk mondani hogy elég nagy-e .

Amiket bele kell vagy bele lehet rakni :

- forgács az aljába

- itató

- etető

- játékok ( pl.:mókuskerék , labda , cső , és egyéb mászkálók 9

- fogkaparó

2012. júl. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha tippelhetek és logkisuan gondolkodok, akkor lehet (kereskeésben is tartanak terráriumban egeret - meg ugye ott az Auchen reklámos hörcsögök - viszont talán gyakrabban kell takaritani és büdösebb mint a ketrec... (mert nem szellőzik úgy)
2012. júl. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A kis mozgásigényű rágcsálóknak jó az akvárium is, tehát a hörcsögnek, kisebb egereknek. A terráriumnak és a ketrecnek is vannak előnyei, pl. a ketrec jobban szellőzik, de az akváriumból nem szemetelnek ki az állatok, és sokkal könnyebb hozzájuk férni. Írd meg az akvárium méretét, és akkor meg tudom mondani, mit lehet benne tartani :)
2012. júl. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Valóban kellene a mérete.

Az előbb felsorolt dolgok mindenképpen kellenek bele, mert ugye szegény állat az üvegre nem tud mászni :)

Egyre figyelj, hogy olyan állatot ne rakj bele aki ketrechez szokott.

Én próbáltam a törpehörimet átszoktatni terráriumba, mert lepisilte a falat állandóan a kerékből...

Egyszerűen depis volt benne, akármilyen hiperszuper mászókát kapott. Egy hét után végleg megesett rajta a szívem, és ment vissza a ketrecébe :)

Elég bünti volt neki hogy elvesztette a homokfürdő-medencét, ami a terrárium sarkában volt kialakítva :)

2012. júl. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Tegyél bele hódot az is egy rágcsáló
2012. júl. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én 3 évig tartottam egy 100 literes akváriumban egy törpehörcsögöt, a barátom úgy szint. Szóval persze lehet, főleg ha még ki is veszed egyszer kétszer akkor pláne nem gond.
2012. júl. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
négyzet alakú és 80cm minden oldala:)
2012. júl. 11. 08:35
 9/10 A kérdező kommentje:
úgy kaptam a mamámtól. ő virágföldet rakott bele és zöldségeket ültetett benne :)
2012. júl. 11. 08:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez elég szép méret :) A tetejére kell majd valamilyen rács, és egy nehezék rá, hogy ne tudjon kiszökni az állat belőle. Pl. a hörcsögöm régen megakasztotta a mókuskerekét a kerámia tálkájával, felmászott rá, és úgy szökött ki a terráriumából! Ügyes húzás, nagyon okos höri volt. (ezután áttértem a ketrecre, de a rács is megteszi)

Ekkora tökéletes a már előttem említett hörcsögöknek és egérféléknek, (különösen ajánlom a mongol futóegeret! az nagyon aranyos) de még a tengerimalacoknak is bőven jó méretű. A tengerimalacaim ráadásul sosem kísérleték meg a szökést a helyükről, bár igaz, nekik nincs is mókuskerekük. Egérféléknél népszerű még a házi egér, az egyiptomi tüskésegér, az afrikai csíkos fűegér, az afrikai versenyegér, a japán táncolóegér és a zsírfarkú egér.

Amit viszont nem lehet vagy nem szerencsés akváriumban tartani, az a mókus, a csincsilla, a patkány és a degu. Ezek az állatok nagyon igénylik a felfelé mászást, ugrálást, ezért csak emeletes ketrecben tarthatóak. (nekem emeletes ketrecben vannak/voltak, és ha akváriumban tartottam volna őket, tuti megkergülnek, annyira imádnak mászni és ugrani!) A nyulat is ketrecben kell tartani elvileg, bár nyuszim még nem volt.

2012. júl. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!