Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Túl sötét hörcsög ketrec?

Túl sötét hörcsög ketrec?

Figyelt kérdés

Pénz szűkében mi magunk építettünk ketrecet a jövendőbeli hörcsögeimnek. 3 oldala zárt, fából van, míg egy hosszanti oldala és a teteje rács. Ablakkal szemben van, de úgy látom nem tud olyan nagyon sok fény bemenni. Szerintem elég sötét lett. Ez hörcsögnél probléma? Mert ők úgyis alszanak nappal. Mit tehetnék ha ez mégsem jó így?

(roborovszki)


2012. júl. 13. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a hörcsögnek nem gond, mert úgyis éjjel van ébren.
2012. júl. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Ennyire pénz szűkében nem tudom felelős dolog e vállalni egy kisállatot. Lehet már 2000 Ft-ért kisméretű hörcsögketrecet kapni. A fán pedig biztosan egy idő után átfogja magát rágni, én emiatt mindenképpen aggódnék. Ha tud viszont rendesen szellőzni, nem hinném hogy olyan nagy probléma lenne, hogy kicsit sötét. De tényleg gondold meg, nem érdemes inkább várni, és összegyűjteni pár ezer forintot egy normális ketrecre, mert ha átrágja..
2012. júl. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem fog semmiben hiányt szenvedni. meg van forgács, fürdetőhomok, mag, futókerék, ház, alagút stb... csak ez a sok apróság egyszerre sok pénzt elvitt és egy ketrec meg elég drága. oké hogy 2000-ért már lehet kapni de azok olyan csúnyák szerintem. egy 10.-20-eft-sre meg nem volt pénz. Egyébként ne egy fatákolmányt képzeljetek magatok elé. nagyon szépen néz ki. Egyetlen szépséghibája hogy sötét. Ja és a pisit sem issza be a fa, mert alul más anyag van.
2012. júl. 13. 18:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor szekrényt alakítunk át ketreccé, az oldalaira is szoktunk ablakot vágni.

Nagy fúróval fúrsz 4 lukat a négy sarok helyére, és dekopir fűrésszel kivágod közte.

Ha nagyon görbe lesz, díszlécet tehetsz rá, és persze belülről kell a ponthegesztett rácsot felszerelni, nehogy reggelre a párnádon üljön! :)

Illetve, ha a ketrec fölé szerelhetsz egy hangulat világítást. A lemenő nap színe talán tetszene nekik! :)

2012. júl. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A hörcsög pont így érzi jól magát! A fényhiány csak téged zavar, mert így nem tudsz teljes pompájában gyönyörködni a hörcsögben. Egy-két helyen jó sűrűn megfurkálva csinálhatsz "rácsot" azokon az oldalakon, ahol fa van, de így a höri könnyebben megkezdi a fát! Viszont legalább jobban szellőzne!
2012. júl. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod! megnyugtattál :)
2012. júl. 13. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!