Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Görénynevelés tippek?

Görénynevelés tippek?

Figyelt kérdés
holnap kapom a görénykémet!:) nagyon izgulok és göritartók tapasztalata érdekelne h első pár napban vagy héten mire kell figyelni. vannak más állataink is szóval nem vagyok kezdő csak nagyon szeretnék rá vigyázni.esetleg ha vmi jó nevet tudtok írjatok:) a válaszokat előre is köszönöm

2012. júl. 14. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
geri a göri bocs nem értek a görénzekhez
2012. júl. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Milyen nemű a görényed??

Az én görényem kan és Samunak hívják. Az ismerősöm kangörényét pedig Gengszternek hívták.

2012. júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 LeGrady ***** válasza:

Amikor kicsi a göri három dolgot tud. Éhesnek lenni, aludni és harapni. Na jó, négyet.. ötöt.. de a sárga és barna foltokból egyértelmű lesz :)


Mindenképpen legyél vele sokat, hogy megszokjon, de hagyd őt közeledni, légy türelmes. Ha a pici poci tele van, akkor sokkal nyugodtabb. Mivel nem fogja, hogy a te bőröd nem egy rinocérosztól van, ezért készülj harapásokra - nem a rossz szándék, főleg a kiváncsiság, egy kis bizalmatlanság van mögötte. (Az ővék jó vastag, ha magát harapdálja alig érzi.) Találj ki bármi jelet arra, amivel jelzed, hogy mit nem szabad - javasolt valami hangjel és egy fizikai komponens is jöhet mellé (grabancnál megragadás, óvatos fejrázás - az orra koppintást kerüld, abból megárt a sok) - ezt kitartóan, nem váltogatva kell használni. A göri is kitartó lesz, elhiheted.


Amikor már kicsit megszokott, nem ijed meg mindentől, mutasd be neki a világot, legyen mindig új élmény, miközben a megbízható gazdi is a közelben van.


Ne félj "dilisen" viselkedni (ő úgy fog), nagyon pozitívan reagálnak rá.


Sok örömet az új jövevényhez. Nekünk fiú is, lány is jutott eddig, mindkettőt imádtuk, imádjuk.

2012. júl. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A görények nem kanok hanem HÍMEK,és nem mindegy.
2012. júl. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek:) hát ma kb egész nap csak aludt meg bújt hozzám most így estére feléledt és össze vissza harapdált.. de imádom:) Kókusznak hívják
2012. júl. 15. 23:58
 6/8 anonim válasza:

Szerintem arra figyelj nagyon oda, hogy mivel eteted. Ha lehet ne tápokkal, max kiegészítésnek adj neki. Adj neki sok nyers baromfit (húst, bőrt és csontokat is). Így egészséges lesz és kevesebb lesz az esélye bizonyos betegségekre.

Továbbá nagyon vigyázz rá, nehogy megszökjön, mert sajnos nem fog többet hazamenni hozzád.

Jó görizést. :)

2012. júl. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sajnálom hogy KAn-nak írtam, de szerintem érthető volt, de ezentúl HÍMNEK fogom nevezni.
2012. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2012. júl. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!